Özel davetlerin vazgeçilmez kıyafeti elbiselerdir. Elbiseler farklı modelde ve renkte üretilerek bayanlara şıklık sunar. Bayanlar kendi vücut yapılarını iyi bilmeli ve kendilerine yakışacak elbise modellerini seçmelidir. Elbiseleri seçerken renk ayrıntısını da iyi düşünmek gerek.

Nikahı olacak kişiler gelinlik giymek istemiyorsa genellikle beyaz elbise giymeyi tercih ederler. Beyaz elbiseler hem sade ve şıktır hem de rahat etmeniz kolaydır. Beyaz elbiselerin birçok farklı modeli üretilmektedir, her bedene ve her zevke uygun beyaz elbise bulunur. Beyaz rengi sadelik ve temizliği temsil eder. Doğal güzellikten yana olan birçok bayan beyaz elbiseyle doğallığını tamamlar. Beyaz bayan elbiseler özel davetlerde birçok gözün size bakmasını sağlayacak.

Beyaz bayan elbiselerin uzun ve balık etek modellisi bayanlara çok yakışır. Eğer kilo probleminiz yoksa bu model elbiseyi rahatlıkla giyebilirsiniz. Omzunuz geniş ise beyaz elbiseye Fransız danteli çok yakışır. Kollarınızı dantel işlemelerle kapatabilirsiniz. Nikâhınızda beyaz elbise giymek istiyorsanız kuyruklu bir beyaz elbise tercihiniz olabilir. Göğüs kısmınız küçükse straplez elbise modelini seçmeniz doğru olacaktır. Eğer boyunuz kısaysa ve kilo probleminiz varsa beyaz göğüs altından pileli elbiseler size çok yakışacaktır. İnce askılı beyaz elbise, boyundan bağlamalı elbise, tek omuz elbise diğer seçenekler arasındadır. Siz de özel bir davete katılacaksanız yada nikah töreninizde ne giyeceğim diye düşünüyorsanız beyaz bayan elbiselerinden birini seçin ve güzelliğinizle herkesin gözlerini kamaştırın.