Hanımlar beyaz elbiselere bayılır saflığı ve temizliği simgelediği için özellikle de düğünde gelinlik halinde görürüz. Beyaz elbiseler hem düğünlerde hem davetlerde giyilebilecek elbiselerdir ayrıca modelinde güzelliği ile birleşirse çok asil bir hava yaratır. Bir melek görüntüsü verebilirsiniz bu beyaz elbiseyle. Yalnız kir bakımından dikkat etmek lazım çünkü su lekesini bile gösterecek özelliktedir. Eğer beyaz bir elbise giymişseniz her zamankinden iki kat daha fazla kire ve pasa dikkat etmeniz gerekecektir. Tabi düğünlerde giymek olur fakat gelinle yarışıyormuş gibi görünmek istemezsiniz değil mi.

Elbise modeli olarak beyaz renge kısa uçuş uçuş modeller daha çok yakışır yani beyaz elbisede bacak dekoltesi çok da fazla göze çarpmaz çünkü o beyazın size kattığı masumiyet size ekstra bir avantaj sağlayacaktır bu konuda. Özellikle genç kızlarda beyaz elbise modelleri çok daha şık durmaktadır. Önüne işlemeler ve inciler dizerek sadelikten uzaklaştırabilirsiniz bu beyaz elbiseleri . Ne kadar göz alıcı bir beyaz ise o kadar temiz ve saf görünürsünüz. Güzelliğiniz tabi ki bir elbiseyle ortaya çıkarılacak değildir elbette fakat biz ne kadar kabul etmesek de giydiklerimiz dışarıdan hissedilen görüntümüzü oldukça fazla etkiler eğer bir elbisenin içinde kendinizi iyi hissediyorsanız bu size ayrıca bir öz güven kazandırır bu yüzden giydiklerimiz bir nevi kişiliğimizi yansıtacaktır.
. Etkilemek istediğiniz insanın karşısına gelinliği andıran bir elbiseyle çıkmanız onda farklı çağrışımlar yapabilir bunu da küçük bir not olarak eklemek istedim.