File çorap tendeki görünüşü ile iddialı ve seksi bir çorap türüdür. Seksenli yıllarda moda ritüellerinden biri olan ve bir süre öncesine kadar da kullanılmayan file çorap son yıllarda yeniden popüler oldu. Feminen moda akımının ön plana çıkması nedeniyle tercih edilebilirliği arttı. Kadındaki zarafeti, inceliği ve seksiliği ön plana çıkaran file çoraplar, bacak yapısına göre nasıl seçilmelidir ve nasıl giyilmelidir önce bunları bilmeniz gerekir.

File çorap seçimi nasıl yapılır ve file çorapları giyerken nelere dikkat etmeliyiz?

Çorap beden yapısı itibari ile her kadında farklı duran bir aksesuardır. Bu yüzden bacak yapısına ve bedene uygun seçilmelidir. Eğer bacaklarınız inceyse iri delikli file çorap seçmelisiniz ki bacaklarınız çok daha ince görünmesin. Eğer bacaklarınız kısa veya kalın ise ince delikli file çorap tercih etmelisiniz. Bu seçim sizi olduğunuzdan zayıf gösterirken, bacaklarınızı da uzun gösterecektir.

Son yıllarda ince ve siyah klasik külotlu çorapların yerini desenli, puantiyeli ve file çoraplar alır oldu. Eğer file çorabı doğru giysilerle kombinlerseniz harikalar yaratabilirsiniz. Genelde düz siyah elbiselerle ya da beyaz gömlek siyah etek ve ceket takımı ile kombinlerseniz altına da mat veya parlak stiletto bir ayakkabı ile tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Aynı zamanda günlük kıyafetleriniz, özel davetleriniz ya da özel gecelerde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir çorap türüdür. Özel bir gecede mini bir elbise ya da etek ile file çorap kullandığınızda oldukça iddialı bir hava yaratırsınız.

Günlük kıyafetlerde ise elbiseler ve şortlar ile kombinleyebilirsiniz. Yırtık kotlarla giyildiğinde de ayrıca şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca kış mevsiminde de kalın botlarla file çorap giyebilirsiniz.