Bayanlar için özel gecelerde en şık olmak çok önemlidir bunun için de ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar . Bazen çok yakın bir arkadaşınızın bazen çok yakın bir akrabanızın düğününe ,nişanına ,ya da her hangi bir davete katılmak durumunda kalabilirsiniz. Böyle gecelerde şık olmak ,dikkat çekmek ne kadar güzel olduğunun farkına varılmasını istemek ya da hepsi bir tarafa diğerleri arasında sönük kalmamak adına oldukça fazla özen gösterilir.
Özellikle her hanım efendinin dolabında böyle geceler için bir klasiğinin olması lazım klasik dediğimiz ise modası geçmeyecek her daim giyilebilecek bir renk ve modelde bir elbisedir.

Zamanın trendlerine göre giyinebilirsiniz elbet ama belki bugün çok uçuk fiyatlarla alacağınız bir kıyafeti üç beş yıl sonra giyemeyeceksiniz. Hem öyle her gün davet ya da düğün olmaz ki kırk yıl da bir e siz bu kıyafeti sadece bir kez giymek için almış olacaksınız o kadar paraya yazık değil mi? Bu yüzden dolabınızda özellikle siyah bir gece elbisesi bulundurmanız acil durumlar için oldukça kurtarıcıdır.

Siyah hem modası hep devam eden bir renktir hem de o an ne kusurumuz varsa kapatabilecek bir elbise olacaktır. Bu önerime kulak verin derim. Bunun dışında uçuş uçuş etekleri olan yüksek belden başlayıp gittikçe açılan etek modası bu sene de geçerli bu tarz bir eteği olan bir elbise edinebilirsiniz hem basenlerinizi de rahatlıkla kapatacaktır.