Çoğumuz iş ortamında resmi giyinmek zorundayız. Bayanların ofis ortamında en rahat ettiği kıyafetlerden biri kumaş pantolonlardır. Bayanlara etek çok yakışır ama iş ortamında çok fazla hareket edildiği için pantolon giymek daha doğru olacaktır. Kurumsal firmaların birçoğu zaten kumaş pantolon giyme mecburiyeti koyar.
Bayanların kumaş pantolon konusunda birçok seçeneği vardır. Son zamanlarda dar paça pantolonlar çok modadır. Eğer ince ve uzun bacaklarınız varsa bu tarz pantolonları rahatlıkla giyebilirsiniz.

Tayt ama pantolon görünümlü taytlar hem kolay kolay kırışmaz hem de temizlenmesi açısından kolaylık sağlar. Birçok taytlar da ütü istemez. Dar paça pantolonların üstüne hem gömlek hem de birçok farklı modelde tunik giyebilirsiniz.
Yaz aylarında kumaş pantolonların en alternatifi keten pantolonlardır. Hem incedir hem de serin tutar. Bilinmesi gereken bir nokta vardır o da keten pantolonların yıkanınca daralması giydikçe bollaşmasıdır. Çok fazla kırıştığı için çok sık ütü yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Bunu göze alıyorsanız yaz aylarında keten pantolonları tercih edebilirsiniz. Kumaş pantolonların en eski ama en eskimeyen modelleri İspanyol paça kumaş pantolonlardır. Dize kadar dardır, dizden aşağıya doğru genişler. Bu model pantolonlar, üzerimize dar bir badi yada gömlek giydiğimizde çok yakışır. İspanyol paça pantolonları yüksek bel olarak tercih ederseniz ve altına topuklu ayakkabı giyerseniz şıklık yaratırsınız. Kumaş pantolonlarınızı ütülerken çizgilerine dikkat etmelisiniz. Kumaştaki çizgileri çoğaltmanız pantolonunuzun bakımsız gözükmesine neden olur.