Bayanların yaz döneminde ve özel davetlerde giymeyi tercih ettiği kıyafet, elbiselerdir. Elbiseler bayanları kusursuz gösterir ve çekici kılar. Elbise seçiminde elbisenin modeline ve elbisenin rengine dikkat etmelisiniz. Kendi vücudunuzu tanımalı ve ona göre bir elbise almalısınız.

Saten elbiseler, bayanları güzel ve alımlı kılar. Lakin saten elbiseleri herkes giyemez. Parlak, naylonsu bir yapısı olan satenler vücutta yapışır ve vücut hatlarını ortaya çıkarır. Eğer fazla kilolarınız varsa yada basen sorununuz varsa saten elbise giymekte biraz düşünmelisiniz. Saten elbise deyince ala hemen kırmızı rengi gelir. Kırmızı saten elbiseleri özel davetlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saten elbiseler geceliklerde de çok tercih edilir. Seksi bir görüntüye ulaşmak istiyorsanız saten gecelikleri hayatınıza taşıyın ve görüntünüzü mükemmelleştirin.
Özel bir akşam yemeğine davetliyseniz kırmışı saten uzun bir saten elbise giyebilirsiniz. Balık etek modelindeki saten elbiseleri basen sorununuz varsa seçmemelisiniz. Basen bölgesini kapatacak modelleri tercih edin. Göbek kısmında fazla kilolarınız varsa göğüs altından bollaşan elbise modeller tam size göredir. Göğüs kısmının dar ve küçükse bu bölgede gül, çiçek, fiyonk gibi ayrıntıları ekletebilirsiniz. Göğüs kısmı ne kadar kabarık ve detaylarla dolu olursa göğsünüz o kadar büyük gözükecektir. Straplez saten elbiseler bayanlara en çok yakışan modellerdendir. Straplez elbiselerde rahat hareket edebilmek önemlidir. Bu yüzden straplez elbiseler vücudunuza tam oturmalıdır. Siz de özel bir davete gidecekseniz ve nasıl bir elbise seçeceğim diye düşünüyorsanız saten elbiseler tercihiniz olmalıdır.