Özellikle son dönemlerde kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen tunikler her sezon olduğu gibi bu sezon da trendler arasında yerini aldı. Tuniklerin pantolon ve taytlarla hoş bir kombin oluşturmaları vazgeçilmezler arasında yer edinmesini sağlamakta. Her mevsim kullanılabilmeleri de tuniklerin daha çok revaçta olmasının diğer bir nedenidir. Bu parçaların renk yelpazesi oldukça fazla. Yazın daha çok canlı ve hareketli renkler kış sezonunda ise koyu ve mat renkler tercih edilir.

Tunikler; yazlık, kışlık ve mevsimlik olarak kategorilere ayrılmakta. Yaz sezonunda tercih edilen tuniklerin kumaşları hem ince hem de terletmez. Genel olarak kısa kol veya straplez tarzında olanları çok fazla tercih edilmekte. Tunikler hamile bayanların da çok tercih ettiği tek parçalardan oluşan şık elbise modelleridir. Penye ya da poplin kumaşlarından tasarlanan tunik modelleri genelde fırfırlı, kurdele, boncuk gibi çeşitli aksesuarlarla işlenmişlerdir. Tuniklerin hem gece şıklığında hem de gündüz rahatlığında kullanılabilmeleri çok sevilmelerini sağlamıştır.
Kışın kullanılan tunikler ise daha çok şifon ve örgülü modellerdir. Özellikle örgü modellerinin çok değişik motiflerle bezenmeleri tercih edilmeleri açısından büyük bir avantaj sağlamıştır. Örgü modelleri gün içerisinde ve gece şık bir yerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu parçalar sadece pantolon ve taytlarla değil mini eteklerle harika kombinler oluşturur. Tunik modelleriyle çok farklı aksesuarlar kombinlemeniz mümkün. Özellikle her bayanın vücut tipine uygun olan modeller oldukları için dolaplardaki yerini alan kıyafetlerdir. Giydiğiniz tunik modeli hangi boyda olursa olsun asıl olan kişinin sevmediği kusurlarını örtebilme özelliğinin olması.