Kadınların ayakkabılara düşkünlüğünü herkes bilir. Ayakkabıları tamamlayan en güzel aksesuarlar da çantalardır. Kemer, şal ve fular gibi diğer aksesuarlar kadar, çantaların da giyilen kıyafetle ve kullanılan ayakkabı ile uyum içerisinde olması gerekir.

Mağaza mağaza gezmeyi sevmeyenlerdenseniz ya da alışveriş yapmaya ayıracak fazla zamanınız yoksa çanta almak istediğinizde internet üzerinden satış yapan sanal mağazalara yönelebilirsiniz. Birbirinden şık ve güzel çantaları sanal mağazasında satışa sunan Missageless.com.tr sizin de favori alışveriş sitelerinizden biri haline gelebilir. Sadece çanta değil tüm gümüş takı ihtiyaçlarınız için Missageless yanınızda. Birbirinden farklı ve güzel takı modellerinin satışa sunulduğu sitede gümüş yüzük, gümüş bileklik, gümüş kolye, gümüş küpe modelleri, halhal çeşitleri, çanta aksesuarları ve daha birçok takı çeşidi kadınların beğenisine sunuluyor.  Güvenli bir ödeme altyapısına sahip olması nedeniyle sitede gönül rahatlığı ile kredi kartınızı kullanarak alıveriş yapabilirsiniz.

Peki çanta seçiminde nelere dikkat etmek gerekiyor?

Kıyafeti gösteren en önemli aksesuar çantadır. Her çanta her kıyafet veya ayakkabıyla uyum sağlayamaz. Çanta tercihi kıyafete ve ayakkabıya uyum sağlaması kadar gidilecek yere de uyum sağlamalıdır. Gündelik kullanılan çantalarla gece dışarı çıkarken ya da bir davete giderken kullanılacak çantalar mutlaka ki farklılık gösterecektir.

Gece dışarı çıkarken ya da özel bir davete giderken genellikle abiye kıyafetler ya da iddialı elbiseler tercih edilir. Abiye elbiseler ile sıradan ya da çok süslü çantalar tercih edilmemelidir aksi durumda elbisenin şıklığını gölgede bırakacak bir çanta tercihi yapılabilir.  Boyunuzun uzunluğuna ve giydiğiniz abiye elbisenin boyuna göre küçük bir el çantası kullanmak uygundur. Küçük askılı çantalar da tercih edilebilir. Eğer abiye elbisenizde sırt veya göğüs dekolteniz yoksa küçük taşlarla süslenmiş, kıyafeti tamamlayan bir renkte, zarif bir çanta kullanabilirsiniz.

Gündelik hayatta çanta kullanırken, giyilen kıyafetin rengi kadar, giyim tarzına da uygun çanta seçimi yapmalısınız. Örneğin uzun etekler giymeyi seviyorsanız, giydiğiniz eteğin üzerine giyeceğiniz gömlek ve bluz rengine uygun,  sade ve askılı bir çanta ile uyumu yakalayabilmeniz mümkün. Eğer kısa ya da mini etekler benim tercihim diyorsanız çanta seçiminiz de değişecektir. Kıyafetinize ve ayakkabınıza uyum sağlayacak renklerde küçük el çantaları ya da mini askılı çantalar ideal seçimlerdir. Spor bir giyim tarzında sırt çantalarını ya da spor tarzda çantaları tercih edebilirsiniz.

Zayıf bir vücudunuz var ise, püskülleri olan çantalar size oldukça yakışacaktır. Renkli çantaları seviyorsanız örneğin fuşya, turuncu, saks mavi, kırmızı gibi; baştan aşağı siyah ya da lacivert giymelisiniz, rengi böylelikle çantaya vermiş olursunuz. Dolabınızda bir deri siyah orta boy çanta, bir portföy çanta mutlaka bulundurun. Böylelikle birçok kıyafetinizle bu çantaları kullanabilirsiniz.

Kullanılacak çanta tercihi yaparken saydığımız diğer faktörler kadar, mevsim şartlarını da dikkate almalısınız. Yazın kullandığınız ve hasır, merserize örme, keten, keçe gibi malzemeler ile hazırlanmış çantalar, kış aylarında yerini daha kalın ve dayanıklı malzemelerden, deriden üretilmiş çantalara bırakır.

Yeni bir çanta almak ya da sevdiklerinize çanta hediye etmek istiyorsanız birbirinden şık bayan çanta modellerini Missageless.com’da bulabilirsiniz.