Converse, Türkiye’de ve dünya da en çok tercih edilen markalar arasında bayrağı 2016 yılında da en önde taşımaya devam ediyor.
1908 yılında ufak bir ayakkabı dükkânı olarak açılan converse, açıldığı bölgede yaptığı kauçuk ayakkabılarla tanınırdı. Bu şirketin iş hayatında dönüm noktası sayılan 1917 de yaptığı converse all star adı altında basketbol ayakkabısı olmuştur. O günden bugüne kadar belirli dönemlerde ne kadar popülerliğini kaybetse de en çok tercih edilen ayakkabı markası olmayı başarmıştır.

2000’ li yıllarda bu popülerlik giderek artmış ve marka şu an en çok satan ayakkabı modeli olan Converse All Star’ı üretmeye devam etmektedir. Bayanların oldukça çok tercih ettiği bu ayakkabı markasının sebebini ise şu şekilde açıklamak mümkündür. : bu ayakkabı hem pantolon hem de etek altında oldukça spor ve şık durmasıdır. Tercih edilme sebeplerinden biri de unisex olmasıdır. Gençlerin ayaklarında sıkla görülen bu modeli converse markasıyla birlikte başka büyük markaların da bu ayakkabı tarzına yakın modelleri çokça ürettiği ve sattığı görülmektedir. Klasik görünümü gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam ediyor.

Kalitesiyle hep zirveye oynayan marka son beş yıl içinde hep bir numara olarak karşımıza çıkmaktadır.
Converse bayan ayakkabıları değerlendirilecek olursa bu moda da renklerin oldukça büyük rolü olduğu görülecektir. Beyaz ile uyumlu pembe ve mavi oldukça tercih edilen renkler arasındadır. Aynı zamanda kırmızı ve beyaz uyumlu converse’te bayan arkadaşların tarz olmasında önemli bir yardımcıdır.