Son zamanlarda rağbet gösteren, kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini alan ve şıklığa, zarafete kapı aralayan eklem yüzükler modada uzun süre yerini koruyacak kadar talep görmektedir. Tırnaklara daha yakın olması itibariyle de parmaklara daha ince daha zarif bir görünüm katmakla birlikte çeşit çeşit modelleriyle de tarzı yakalayabilmekte. Bunun yanı sıra modelin yanında renkli olmaları da giyim kuşama uyum sağladığından hemen dikkat çekmektedir.

Ojenin rengine göre ya da aksesuarlarınızın rengine göre seçeceğiniz eklem yüzükleriniz tarzınızı yahut uyumunuzu tamamlayacak ufak ama noktayı koyacak değerde bir aksesuardır. Dilerseniz çoklu halde de kullanabileceğiniz abartı sayılmayacak kadar bu ince tasarımlar dikkatleri direkt ellerinizde toplanmaktadır. Tabi eklem yüzük denilince akla hemen imitasyon yüzükler gelmesin. Artık bu yüzük modelinin de gümüşünü, altınını, taşlısını bulmak mümkün. Hatta sevdiğiniz bir yüzüğünüzün ah keşke bunun eklem olanı olsaydı dediğiniz bile olmuş olabilir. Ama artık bunun siparişi de mümkün. Birçok yer bununla ilgileniyor ve dilediğiniz, istediğiniz herhangi bir modeli eklem yüzük olarak sizlere sunuyor. Yalnız eklem yüzüğü seçerken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var tabi ki. Bunlara dikkat etmemizde fayda olduğu gibi aksi taktirde eklem yüzüğünün zararıyla da karşılaşmamız muhtemeldir.

Eklem yüzükleri diğer yüzükler gibi parmağımızın bitiş noktasına dayanıp ince kısma oturmadığı için çıkma, kayma olasılığı daha yüksektir. Bu olasılığa karşı eklem yüzüğü seçilirken gidebileceği noktaya kadar itip zorlamak ve çıkmasın diye olduğunca dar tutmak zararlıdır. Bu eklemlerimizin hassasiyeti parmak ucuna yaklaştıkça arttığı için dolayısıyla parmak uçlarının hareketini zorlaştırabilir hatta eklem hareketlerinde kisa süreli duraksamalara sebebiyet gösterebilir. Bunun önüne tabi geçebilmek için öncelikle parmaklarımıza uygun yüzük olup olmadığına bakmakla birlikte yüzüğün esnek olup olmadığına da dikkat etmek gerekir.

Esnek metalden üretilen yüzüklerin kullanılması bu anlamda daha uygun olacaktır. Ince üretilmiş eklem yüzüklerin kullanılması yine daha uygun olacaktır. Çünkü bazı modellerin eklemlerin katlanıp açılan kısma kadar yaklaşması da yine sağlık açısından uygun değildir. Her aksesuar gibi estetiğe katkı sağlayan eklem yüzükleri de tabi ki her aksesuar gibi uygun ve aşırıya kaçmaksızın kullanılırsa daha uzun yıllar yerini koruyacak gibi duruyor.

2014-Yaz-Bayan-Yüzük-Modası
3178_Buyuk_1_Zoom
1525636_534508859990480_1115800310_N
127521386_Tn30_0
Angoshtarhaye-Shik-Zarif-Booloor-Com_10
Eklem-Yuzukl-153730Rm
Eklem Yüzükleri
Eklem-Yuzuk-Mod-20142412035143380
Eklem-Yüzükleri-2015-2
Image14151158941415115894T66
Milasortaeklemyzk-20
Modaruzgari.org_1
Modaruzgari.orgggggg
Yuzuk-Modelleri-Midi-Yuzukler-1
Yzk-04