En Güzel Abiye Modelleri

Abiyeler özel günlerde giydiğimiz, günlük kıyafetlerden farklı olan parçalardır. Abiye kıyafetlerde bu sene spor ve sadelik ön plandadır. Özellikle geniş etekler, iki parçalı kombinler, renkler ve desenler dikkat çeken unsurlar arasındadır. Geniş etekler yanlarda cepler kullanılarak sporlaştırılmıştır. Genellikle üst kısmı kalın çapraz askılarla tamamlanmıştır. Bu askılar ya omuz üstünde ya da omuz altında olmaktadır. Bu tarz kıyafetlerde, sırt dekolteleri de kullanılmıştır. Üst kısmı tamamen taş işlemeli kabarık etekli elbiseler de, fazla dekolteden kaçınılmıştır.

 

İki parçalı elbiselerde ise, canlı renkler tercih edilmiştir. Etek kısmında dekolte kullanılmış ise, astar rengi ile eteğin rengi zıt ya da farklı tonlarda tercih edilmiştir. Bu da etek üzerinde ilgiyi arttırmaktadır. 2016 yılında en fazla iki parça elbise modelleri dikkat çekmektedir. Üst kısmı taşlı ya da düz modeller bulunmaktadır. Etek ile üstün aynı renk tercih edilebileceği gibi farklı renklerle de kombinlenmiştir.

 

Çiçekler 2016 yılının en çok kullanılan desenidir. Bu moda abiye kıyafetler içinde geçerlidir. Hem kabarık eteklerde hem de balık kıyafetlerde çiçek deseni kullanılmıştır. 2016 yılında balık modelleri, düz balık modeli yerine arka tarafında ayrıntılar olan modellerdir. Genellikle diz kısmından başlayıp arkaya doğru uzanan parçalar bulunmaktadır. Geçen sezonlarda bulunan pul ya da palet ayrıntıları 2016 yılında yerini kaybetmiştir. Daha düz ve oturan kumaşlardan abiyeler üretilmeye ve tercih edilmeye başlanmıştır.