Tesettürlü giyim tarzında tercih edilen bir giyim stili olan ferace modelleri bayanlar için vazgeçilmez ürünler arasındadır. Her ne kadar günümüzde tesettürlü hanımlar için giyim çeşitleri olsa da yine de kıyafet kombini konusunda zorlanmalar söz konusudur. Ferace modelleri ile kıyafetin uzun ve bol olması sebebi ile vücut hatlarının belirsizliği ve bir yerin açılma riski olmamaktadır.

Kapüşonlu Ferace Modelleri

Özellikle yaz ayları için kapüşonlu feraceler tercih edilen modeller arasındadır. Özellikle bu modelleri genç yaşta tesettürde olanlar tercih etmektedir. Kapüşon modeli spor şık hanımlar için beğenilen bir tasarımdır.

Büyük Beden Ferace Modelleri

Ferace modası başlarda siyah renkle başlamış olup günümüzde artık renkli olarak da tercih edilmektedir. Ferace modelleri hem rahat hem de tek parça olduklarından muhafazakar hanımlar için dolaplarının vazgeçilmezidir. Kıyafet tarz olarak vücut hatlarını belirginleştirmediğinden büyük beden hanımlar için de birinci seçenek halindedir.

Kış aylarında tesettürlü hanımlar için pardösü hem kıyafet üstüne rahatlıkla kullanılan hem de soğuktan korunmak amaçlı bir kıyafet türüdür. Ancak kalınlık sebebi ile yaz aylarında bu seçenek üzerinden gitmek tesettürlü hanımlar için hayli zor olmaktadır. İşte bu noktada imdada ferace tip kıyafetler yetişir, farklı renk ve modellerle seçimler son derece çeşitlidir. Gerek sade gerek belirgin tarza yönelik bir kombin oluşturulabiliniz.

Ferace tam anlamıyla kapanma ve örtünme anlamı taşımaktadır ve günümüzde de tesettürlü bayanların dünyasında tam bir moda haline gelmiştir. Ferace diş giyim olarak tercih edilir bazen de kış aylarında pardösü altında kullanılabilir. Genelde havanın iyi olduğu dönemlerde tesettürlü hanımlar için dış giyim kullanımıdır. Ferace kombineleri tesettürlü bayanlar tarafından görsellik açısından son derece göz doldurucu olduğundan tercihte bir numaralı olan giyim tarzıdır. Günümüzde artık ferace tasarımlar özel davetlerde bile giyilebilir hale getirilme açısından ön plandadır. Özel davetlerde, düğün ve nişanlarda güpürlü ve dantelli olarak uyarlanan ferace modelleri tercih edilmektedir.

Ferace tarz giyim son zamanlarda gerek günlük yaşamda, gerek iş hayatında rahat bir şekilde kullanılır haldedir. Fermuarlı, düğmeli, çıt çıtlı veya spor tarza yakın olanlar için kot ferace modelleri ile seçenekler boldur. Bilinmelidir ki, ferace altındaki giyilen ayakkabı ile tarz rahatlıkla değiştirilir.