Guerlain Homme L Eau Boisee parfümü Thierry Wasser’in eşşiz tasarım yeteneği ile Guerlain’in Homme serisine başka bir yorum katıp bu seriden farklılığını kesin olarak ortaya koymuş, 2012’inin Eylül ayında parfüm severlerin beğenisine sunulmuş. Erkeklerin içerisinde barındırdığı şıklığı ortaya koyan 80 ve 100 ml Eau de Toilette ambalaj seçenekleri olan bir parfümdür. Her dönem parfümü olup ama en yüksek etkisini bahar aylarında yansıtıp, kış ayları için bu etkinin kışlık parfümlere göre nispeten daha az olduğu bundan dolayı kullanımı için bahar aylarının tavsiye edildiği, dışardan koklayanların farketmesinin genel parfüm ortalamalarının üstünde olduğu ancak parfümü ilk sıktığınız andan itibaren etkisini kaybetmesinin ortalama olduğu 25 yaş üstü beyler için elit ve nezih bir koku etkisi bırakan Thierry Wasser’in eşşiz tasarımıdır.

Guerlain Homme L Eau Boisee parfümü şiprenin odunsu kokusunu barındıran sınıfa sahiptir. Odunsu kokudan hoşlanan ve kalite seven beylerin öncelikle tercihi olacak bir kokudur. Parfümü ilk sıktığınızda yapaylık hissi vermeyen ve hafif bir alkol ile harmanlanmış taze limon ve greyfurt kokularının esintisini, sonrasında doğal ve yumuşak dumansılığıyla koku duyularımıza cümbüş yaptıran başlangıç etikisine sahiptir. Kokunun orta notasına gelindiğindeyse parfüm de baskın olan ve ana koku benim diye parfümün içeriğinde kendini belli eden Hindistan’ın dağlık bölgesinin özel etkisinde yetişmiş özel bir tür olan vetiver’in kokusu parfümün son etkisine kadar kendini ağırlıkla hissettirmektedir. Bunun dışında nane esintisi ve taze çimen kokusunu da bu aşama da alabiliyorsunuz. Orta notada ayrıca turunçgiller’in o kendine has burukluğunu, rom’un hafif hali ve sardunya kokularının o naif etkisi kendini belli etmektedir. Parfümün son demlerinde ise başlangıçta hissetiğiniz vetiver, ahşap ve çimen etkisini biraz kaybetmiş kokusunu alabiliyorsunuz.
Guerlain Homme L Eau Boisee parfümünde baskın olan keskin otsu vetiver kokusu nedeniyle bayanların duygularına ilk başta çok hitap etmeyebilir.Bayanlar aromatik ve şekerli kokulardan daha çok hoşlanmaktadırlar, bu otsu vetiver kokusunu bayanların benimsemesi için uzun süreli olarak giydiğiniz kıyafetler de kullanmanız gerekir bu şekilde parfüm kıyafete bütünleşmiş olur, kadınlar üzerindeki olumlu etkisini de hafif yağmurlu ilk bahar gününde görebilirsiniz.