Gümüş en az altın kadar popüler olan bir maden çeşididir. Altın takılardan hoşlanmayan ve daha sade takıları tercih edenlerin favori ürünleri gümüş takılar olmaktadır. Altın her ortamda kullanılamamaktadır. Günlük hayat için gümüş takıların tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. Gümüş hem spor hem de şık kıyafetler ile uyum sağlayan önemli seçeneklerden bir tanesidir.

Dikkat edilmesi gerekenler

Gümüş takıların seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlara dikkat edilmesi dolandırılma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Dikkat edilmesi gereken ilk unsur gümüşün ayarıdır. Satın alınan sitede gümüş takıların ayarı mutlaka yazılmalıdır. Gümüş ile ilgili bilinmesi gereken önemli bilgilerden ilki gümüşlerin kararabildiğidir. Bu gümüşün orijinal olduğunu göstermektedir. Gümüş ile altının arasındaki en büyük fark budur. Bu sebeple kararmaya başlayan gümüş bileklik ya da kolyelerin sahte olduğu düşünülmemelidir. Kararmanın oluşmaması için bazı noktalara dikkat edilmelidir. Kullanım esnasında dikkatli olunması kararma ihtimalini azaltarak kullanım ömrünü uzatmaktadır. Gümüş takılar özel kutularda saklanmalı ve nemden uzak tutulmalıdır. Nem ve su ürünlerin kararmasına neden olan en önemli iki unsurdur.

Gümüş takı fiyatları ne kadardır?

Gümüş takılar diğer imitasyon ürünlere göre daha pahalı fakat çok daha kaliteli ürünlerdir. Satın alınan ürünün orijinal gümüş olması oldukça önemlidir. Gümüş adı altında satılan takıların diğer imitasyon ürünlerden farkı yoktur. Bu tarz ürünler kısa sürede yıpranarak kullanılamaz hale gelecektir. Bu sebeple güvenilir ve kaliteli bir mağazadan ya da internet sitesinden alışveriş yapılması çok daha doğru olacaktır.

Orijinal gümüş takıların fiyatları işçiliğe ve takının modeline bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin; gümüş takılar modelleri 60 TL ile 180 TL arasında değişiklik göstermektedir. Gümüş alyanslar modelleri ise modele bağlı olarak 250 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Piyasadaki gümüş takı fiyatları bu çerçevededir. Daha ucuza satılan ürünlerin gümüş olup olmadığı konusunda emin olunmalı ve ondan sonra alışveriş yapılmalıdır.