Yaz aylarının gelmesi ile beraber bazı trendlerde yeniden kendini göstermeyi başardı. Bunlardan birisi de ıslak görünümlü saç modeli. Geçmiş sezonlarda birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen bu saç modeli saça ıslak görünümü vermek ve kalıcılığını sağlamak için bir kaç ürün kullanarak yapılmaktadır. Peki detaylı olarak ıslak saç modeli nasıl yapılır?

Islak Saç Modası Nereden Çıktı?

Islak saç modası ilk olarak Avrupa ülkelerinde hatta birçok kişinin odağı olan ödül törenlerinde kendisini göstermeye başladı. Özellikle maskülen tarza sahip olan birçok kadın aktör veya mankenler ıslak saç görünümüne sahip salık, dalgalı, toplu ve örgü şeklinde saç modellerini tercih etmeye başladılar. Ardından ülkemizde de birçok aktöründe tercihi haline geldi ve zamanla özel gecelerin vazgeçilmez modelleri arasında yer almaya başladı.

Islak Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Islak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Islak Saç Modeli Yapılırken Neler Kullanılır?

Islak saç görünüm elde ederek yapılan modeller adı bakımından kolay gibi dursa da aslında oldukça çaba gerektirir. Çünkü uzun saatler boyu saçtaki ıslak görünümü korumak oldukça zordur. Özellikle sıcak havalarda bu durum daha da zorlaşır. Islak saç görünümünü korumak için;

  • Jöle,
  • Saç spreyi,
  • Saç köpükleri,
  • Saç bakım yağları kullanılabilir. Ancak bu kullanılan ürünlerinde kalitelerine dikkat etmek gerekir. Sadece belirtilen ürünleri kullanmak ıslak saç görünümünü uzun süre korumak için yeterli değildir. Ürünlerin markaları ve kalıcılıkları hakkında bilgi sahibi de olmak gerekir.

Nasıl Yapılır?

Islak saç modelleri farklı şekillerde yapılabilir. Ancak adından dolayı yanılsama olmamasına dikkat etmek gerekir. Islak saç modelleri kesinlikle saç ıslakken yapılmamalıdır. Islak görünümlü saç yaparken jöle, sprey ya da herhangi yardımcı bir ürün kullanmanız gerekir. Islak saça uyguladığınız bu ürünler her ne kadar kalıcı olursa olsun saç kuruduktan sonra kalıcılığını yitirebilir ve saçların kabarık aynı zamanda bakımsız görünmesine neden olabilir.

Bundan dolayı ıslak saç modellerini yaparken saçlarınızı kurutmalı ve şekil vermeye bu aşamadan sonra başlamalısınız. Eğer at kuyruğu, topuz veya toplu örgü tarzı bir model yapacaksanız jöle, saç spreyi veya diğer ürünleri fazlaca kullanmanız gerekir. Saçınıza şekil verdiğiniz her aşamada bu ürünlerden uygulayıp bir süre beklemeniz gerekir.