Ayakkabıdan daha çok kullanılan terlikler bay, bayan, çocuk, genç, yaşlı herkesin kullandığı parçalardan biridir. O kadar çok kullanım alanı vardır ki kullanıcısı da herkestir. Yaz aylarında plajlarda kullanılır, sokak modasına çok uygundur bu nedenle sokaklarda çok kullanılır, evin içinde kullanılır. Verdikleri rahatlık da terlikleri çok kullanılır hale getirir. Hatta günümüzde öyle terlik modelleri tasarlanıyor ki abiye elbiselerin altına giymek bile mümkün hale geldi.

Bayan-Terlik-Modelleri-1 Bayan-Terlik-Modelleri-6 Bayan-Terlik-Modelleri-5 Bayan-Terlik-Modelleri-3 Bayan-Terlik-Modelleri-4 Bayan-Terlik-Modelleri-2

Sandalet modelinde terlikler var, yumuşak ve tüylü ev terlikleri var, şık bayanlar için topuklu terlikler var, parmak arası terlikler ve daha birçok alternatif var ancak ilk olarak parmak arası terliğin zararlı olduğunu söylemek gerekir. Birçok bayan parmak arası terlik kullanır. Bu terliklerde hoş tasarımlara rastlamak diğer terliklere nazaran çok daha mümkündür. Bu nedenle bayanların en çok tercih ettiği terlik modeli arasında parmak arası terlikler bulunur. Parmak arası terlikler önünün bol olması nedeniyle takılıp düşmeye çok müsait terliklerdir. Parmak arası terlikler tabanı düz ve anatomik çıkıntısı bulunmayan terliklerdir. Bu durum aşil tendonunda gerilmelere neden olmaktadır ve dolayısıyla ortopedik sorunlarla karşı karşıya bırakmaktadır parmak arası terlikler kullanıcılarını. Kadın terliklerinde en uygun model biraz yüksek, önünde bant olan ve bu sayede ayağı koruyan, rahat terliklerdir. Yumuşak ve tüylü en terlikleri de hem çok şıktır hem de ayakları sıcak tutmak için çok etkilidir. Kadın hastalıkları göz önünde bulundurulunca evde bu model terlikleri kullanmak ve ayakları sıcak tutmak da kadınlar için doğru tercih olacaktır.