Kilolu yüze sahip kişiler zayıf görünebilmek için birçok farklı yöntem denemektedir. Bu yüzden dolayı kilolu kişiler konu ne olursa olsun seçimini yanlış yaparsa, göründüğü halden daha da kilolu olarak gözükebilmektedir. Özellikle bayanlar kilolu gözükmek istemediğinden dolayı bazı noktalara dikkat etmelidir. Bunların en başında ise saç modeli gelmektedir. Peki, kilolu yüze hangi saç modeli gider? Kısaca bir göz atalım.

Saç Kesiminde Dikkat Edilecek Unsurlar

Kişiler her zaman zarif ve ince görünmek isterler. Bunun dışında aynı zamanda yüzün daha belirgin bir yapıya sahip olmasını sağlayan modelleri de seçmek isterler. Bu yüzden dolayı saç kesimine son derece dikkat edilmesi gerekir.

Saç modeli oluştururken dikkat edilecek noktalar ise;

  • Kişilerin yüzü
  • Kişinin kilosu
  • Boy uzunluğu
  • Ten rengi

Bu kriterler dikkate alınarak bir model seçilmelidir.

Kilolu Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modeli

Kişiler yuvarlak bir yüze sahipse muhakkak yüzünü ince gösterecek bir model seçmelidir. Burada ki en önemli olan unsur perçemdir. Yandan gelecek şekilde ve alnı geniş tutacak şekilde oluşan perçemler yüzün ince gözükmesine yardımcı olur. Eğer ki perçem alnı kapatmadan arkaya gidecek şekilde atılırsa, kullanımı çok kolay olur.

Aynı zamanda kilolu bayanlarda boyun kısmı yağlı bir yapıya sahiptir ve kısa gözükmektedir. Bu durumdan kurtulmak için omuz hizasında saç modelleri ideal bir görüntü yaratacaktır.

Kilolu Yüze Hangi Saç Modeli Gider?
Kilolu Yüze Hangi Saç Modeli Gider?

Yumuşak ve Dalgalı Saçları Tercih Edin

Düz saç yapısı yüzü olduğundan çok daha kilolu göstermektedir. Dalgalı saçlar ise yüzün daha ince bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden dolayı kilolu yüzlerde uzun ve dalgalı olan saç modelleri çok hoş bir görüntü yaratmaktadır. Bu esnada her yeri kıvırcık olan saç modelini sakın kullanmayın. Bunlar sizi olduğundan çok daha kilolu gösterir.

Asimetrik Saç Modeli İle Zayıf Gözükün

Asimetrik saç modeli, saçın her yerinin farklı boyutta olduğu bir modeldir. Bu model kişinin çok daha zayıf gözükmesini sağlar. Arkası kısa ve ön tarafları uzun olan asimetrik saç modeli kullanarak yüzü zarif ve bir o kadar da ince bir görüntüye sokabilirsiniz.