Somon rengi rüya gibi bir renk olduğundan, nişan törenlerinde de nişanlanacak genç kızları rüya perisine dönüştürecek güçte bir büyüye sahiptir. Bundan yıllar önce çok trend olan somon rengi, son yıllarda gündeme gelerek, yine çok moda oldu. Bu sene de bahar ve yaz aylarında somon rengi nişanlık modelleri oldukça fazla kullanılacak.

Somon Rengi Nişanlık Modelleri

Nişanlanacak bayanların bol bol üzerinde deneyerek, test edebilecekleri nişan kıyafeti modelleri, bu sene somon bol bol kullanılmış trend renklerden. Hele bir de bu kıyafetlerin bedenine, bel kısmına saçılmış swarovski taşlarla, ya da bele işlenmiş kruvaze şifonlu modeller sayesinde tam peri kızına dönüşmeniz mümkün. Somon rengi nişanlık kıyafetlerde, saten kıyafetler, göz alıcı somon tonlarındaki yanar dönerli taftalar, kendinden simli somon rengi kumaşlar, somonların üzerinde dans eden aynı renk ya da kontrast renklerdeki danteller sayesinde elbiseler mucizeye dönüşüyor.

Sizlerde altına aynı ton ve aynı renkte ısmarlama olarak yaptırdığınız somon rengi ayakkabılarınızla, bu elbiselerinizi, mükemmel bir uyuma taşıyabilirsiniz. Somon kendi içinde tonlara sahiptir. Renk kartelasından kendinize en uyumlu somon tonunu seçtiğinizde, belki bu renkte tasarlanacak olan nişan kıyafetiniz için, saç renginizi bile değiştirebilirsiniz. Zira beyaz tenlilerde ve bakır tonlarındaki saçlara sahip bayanlarda, orta tonlardaki somon fevkalade güzel duracaktır. Buğday tenlilere veya esmer tenli kişilere en açık tonundan, en koyu yani mercan rengine kaçan somon rengi nişanlık modelleri bile gayet hoş durabilecektir. Çok beyaz tenlilere en açık tonlardaki somon renkleri önerilmez. Zira teni ölgün gösterecek, renkte üzerinizde kaybolacaktır.