Tesettür bayanların, nişan, düğün, kına, özel gece, davetlerde onların şıklığını, zarafetini ortaya çıkartan tesettür abiyeler bu yıl oldukça fazla model, renk ve desen çeşitliğiyle tesettürlü bayanların beğenisine sunulmuştur. Abiye seçmeden önce fiziksel özelliklerinizi göz önünde mutlaka bulundurun, renk, desen, elbisenin kesimi, kendi boyunuz, kilonuz gibi özeliklerine dikkat edin ona göre abiye seçimi yapın ikinci önemli bir konu ise abiyenin şalımız ile uyumuna dikkat edin. Son önemli konu ise ayakkabınız ile çantanız abiyeniz ile uyumunu dikkat edin ayakkabının rahatlığını da düşünmenizde yarar var. Bu yıllın tesettür abiye modellerine en göz olan model ve renklerine birlikte göz atalım.

Üst kısmı dar kesimli ve taş işlemi olan etek kısmı geniş ve uzun olan pudra pembesi oldukça şık ve özel bir tasarımdır. Bu yıllın rengi pudra pembesi rengi ve tonları ön plana çıkmaktadır.

Başka şık ve özel bir modelimizde ceket görünümlü dar kesimli etek kısmı balık modelli olan elbise pullar ve taş işlemeler oldukça dikkat çekmekte ve zarif ve şık bir tesettür abiye modelidir.

Elbisenin üst kısmı dara kesimli sade olan etek kısmı dantel işlemeler ile detaylandırılmış olan farklı renk ve renk tonları olan modelin en çok tercih edilen rengi bordo, pudra pembesi, krem rengi ve bu renklerin tonlarıdır.

Tül detaylı olan etek kısmı kloş kesimli olan göğüs ve elbisenin uç kısımları taş işleme desenli olan oldukça şık bir tesettür abiye modelidir tercih edilen modellerden biridir. Tesettürlü abiye modellerinde bu yıl daha çok tek renk ve taş işlemeler elbiselerin farklı yerlerinde kullanılmıştır. Etek kısımları geniş kesimli olan modeller ön plana çıkmaktadır

.