Siz de tesettür giyim ürünlerinden pantolon hakkında nasıl seçim yapacağınıza karar veremiyorsanız birkaç noktaya dikkat ederek harika bir ürün alabilirsiniz. Yapacağınız seçimle harika kombinler oluşturabilirsiniz. Öncelikle dikkat edilmesi gereken ilk nokta pantolon kalıbıdır. Dar kalıp, dar kesim paça, İspanyol paça gibi farklı türde pantolon kalıpları vardır. Bunlardan en rahat ettiğiniz modeli tercih etmeniz gerekiyor. İkinci önemli nokta ise renk seçimidir. Eğer üst giyim ürününüz ile uyumlu ürünleri seçerseniz harika bir kombin yapmanız mümkün olacaktır.

Tesettür Giyim Pantolon Modelleri

Pantolon giyim ürünleri içinde sık tercih edilen bazı modeller mevcuttur. Bu modeller hem harika bir görünüme kavuşmanızı sağlar hem de rahat hareket etme olanağı tanır. Bedeninize en uygun modeli seçerek siz de harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Pantolon modelleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Dar Paça Pantolon: Bu pantolon modeli genel olarak kazak veya tunik gibi ürünler ile tercih edilmektedir. Bacağı saran yapısı sayesinde sıcak tutar. Esnektir. Rahat hareket etme kabiliyeti sağlar.
  • Beli Lastikli Pantolon: Kemere gerek duymadan kullanıma imkân tanır. Bel ölçünüze göre alacağınız model sayesinde kemer kullanmadan pantolonun sabit durmasını sağlayabilirsiniz.
  • Tayt Pantolon: Daha çok tunik altında giyilen bu ürün dar yapısı ile dikkat çekiyor. Rahat bir kumaşı vardır. Gündelik kullanım için idealdir.
  • Kot Pantolon: Neredeyse tüm üst giyim ürünleri ile kombin yapılabilir. Kullanıma bağlı olarak uzun yıllar dayanabilir. Dayanıklı yapıya sahiptir. Kış aylarında yeterince sıcak tutar.
  • Bol Paça Pantolon: Yaz aylarının vazgeçilmezi bir üründür. Genel olarak takım halinde satılır. Üst giyim ürünü ile beraber satın alındığında harika bir kombin oluşturmak mümkün.
  • Yanları Çıtçıt Detaylı Pantolon: Büyük beden olan bu ürün tesettür giyim konusunda büyük beden ihtiyacını sağlıyor. Çıtçıtlı kısmı sayesinde bel ayarı yapılabiliyor.
  • Kemer Detaylı Pantolon: Kemer detayı ile uyumlu birçok kombin yapmak mümkün.

Tesettür Giyim Pantolon Renk Seçenekleri

Renk açısından da farklı birçok tesettür giyim pantolon seçeneği bulmak mümkündür. Daha çok siyah renk pantolonlar ve mavi kotlar tercih edilmektedir. Fakat farklı ve özel desenli pantolonlar da piyasada yer alıyor. Pudra, mavi, turuncu, gri, kestane gibi renklerde pantolonlar mevcuttur. Bu renklerdeki ürünlerden güzel birer kombin yaparak siz de şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Ayrıca modeller içinden de size en uygun modeli tercih ederek bulunacağınız ortama göre giyinmeniz mümkündür. Ev için veya gündelik kullanım için uygun modelleri inceleyebilirsiniz. https://modamesra.com/tesettur-giyim/