Vakko bayan çanta modelleri bu yazın en dikkat çeken ürünleri arasında. Bu sene Vakko çantaları en çok elde taşınan, büyük modeller ile ilgi gördü. Fermuarlarının yanına küçük cüzdanlar veya püsküller de eklenen bu modeller birçok farklı desende üretiliyor. En çok tek renk ve Vakko armalı modeller tercih ediliyor.
Vakko bayan çanta modellerinin deriden üretilmiş olanları ise genellikle kısa ve çift saplı olanlar. Bu modeller iş kadınları tarafından çok tercih ediliyor. Hem büyük oluşları ile hacimce fazla şey taşımaları, hem deriden olduğu için sağlam üretilmiş sapları ve gövdesi hem de özgün ve dikkat çekici tasarımları ile iş kadınlarının bir numaralı tercihi bu ürünler oluyor.

Gece davetlerinde kullanıma uygun vakko çantaları ise portföy olanlar. Portföy çantalarda beyaz ve siyah renkleri öne çıkıyor. Altın rengi detaylar ve zincirler de bu çantalara eklenebiliyor. Uzun saplı modellerde ise genellikle metal detaylar göze çarpıyor.

Tatil hazırlıklarında olan bayanlar için ise vakko seyahat çantaları çok kullanışlı. Tekerleklerinin kullanışlılığı ve çekçek yerlerinin rahatlığı ile dikkat çeken valizler, iç dizaynı ile de çok rahat ve kullanışlı. Bu seyahat valizlerini yine vakko üretimi deri ayrıntılı pasaportluklarla tamamlamak mümkün. Siyah, kahverengi gibi renklerde tasarlanan bu seyahat ürünleri de çok rağbet görüyor. Genç yaştaki bayanlar için ise yeşil, açık mavi, pembe gibi renklerde üretilen omuz askılı vakko çantalar bulunuyor.