Hem gündüz hem de gece rahatlıkla kullanılabilen takıların birçok çeşidi ve modeli bulunuyor. Gümüş kolye, küpeler, yüzükler, bilezik modelleri her kadının zevkine uyacak şekilde tasarlanmakta ve kadınların beğenisine sunulmakta. Bu kadar çok model içerisinden kendine yakışan takıyı seçmek de kadınların marifetine kalıyor. Takı seçiminde doğru takıyı seçmenin yolu biraz da kendini ve vücut tipini tanımaktan geçiyor.

Bu kadar çok takı modeli arasında seçim yaparken kadınların kendisini tanıması oldukça önemli. Kolye ve küpe seçimi yaparken yüz ve boyun tipine uygun olacak şekilde seçimler yapılması görünüm anlamında çok daha iyi sonuçlar vermekte.

Kare, yuvarlak, uzun ve kalp şeklinde olmak üzere bulunan yüz tipleri için küpe ve kolye seçimi birbirinden farklı tarzda olabilmekte. Her yüz tipine göre küpe ya da kolye seçimi farklı olmalı çünkü bir yüz tipinde oldukça hoş duran bir model diğer bir yüz tipinde aynı hoşlukta durmayabilir. Bu nedenle yüz tipini tanıyarak küpe ve kolye seçimi yapan kadınlar şıklığı çok daha kolay yakalayabiliyor.

Yuvarlak yüz tipine sahip kadınlar için uzun ve ince zincir kolyeler ideal. Kare yüze sahip kadınlar için ise orta uzunluktaki kolye modelleri tercih edebilecekleri modeller.

Büyük halka küpeler ve omuzlara kadar inen büyük, uzun küpeler yüzü küçük olan kadınlar için çok da uygun değildir.  Yuvarlak bir yüze sahip olan kadınların uzun ve kıvrımlı küpeleri tercih etmesi yüzlerini daha uzun gösterebilmeleri açısından önem vermeleri gereken bir durum. Kare bir yüze sahip olan kadınlar ise, orta boylu ve yuvarlak hatlara sahip küpelerden yana tercihini kullanabilir.  Damla ya da sallantılı-geniş küpe modelleri ise kalp şeklinde yüz şekline sahip kadınların favorisi olmalı. Üçgen ve kare küpe modelleri ise uzun yüzlü kadınlar için çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Boynun şekli ve boyunun dekolte kısmı kolye modelleri  seçiminde önemli bir role sahip. Boynun uzun ya da kısa olması kolye seçimini etkiler. Kalın bir boyna sahip olan kadınlar kolye seçerken ince kolyelerden yana tercihini kullanmalı.

Boyun tasmaları çoğu zaman oldukça şık bir hava verebiliyor fakat kısa boyna sahipseniz uzak durmanızda fayda var. Aksi durumda boynunuzun daha kısa görünmesini söz konusu. Tasma tipteki kolyeler uzun boyunlu kadınlar için daha uygun bir seçim.

Eğer siz de bir gümüş takı almayı düşünüyorsanız Bybeycan.com web sitesini ziyaret edebilir, beğendiğiniz gümüş takı modelini güvenli bir şekilde internetten satın alabilirsiniz.