Akne lekelerini evde doğal yöntemler ile yok etmek için oldukça etkili yöntemler bulunmaktadır. Sivilce lekeleri olarak da bilinen akne lekeleri, evde hazırlayabileceğiniz doğal yöntemler ile kısa sürelerde giderilebilmektedir. Doğru ve düzenli kullanım yöntemleri sayesinde sivilce ve akne lekelerinden kurtulmak mümkün olmaktadır.

Yoğurt Akne Maskesi

Akne Lekelerini Evde Doğal Yöntemler Ile Yok Etmek Mümkün Mü? - Yogurt Akne Maskesi

Akne lekelerinden kurtulmak için özellikle yoğurt özenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ucuz ve etkisi de fazla olan bu yöntem için yapmanız gereken bir kase içerisine koyduğunuz yoğurt içine birkaç damla limon suyu ve 1 tatlı kaşığı ezilmiş yulaf ekleyerek karıştırınız. Daha sonra ortaya çıkan kıvamlı maskeyi yüzünüzdeki akne lekelerinin olduğu bölgelere uygulayanız. Maskenin yüzünüzde en az birkaç saat kalması oldukça yararlı olacaktır. Düzenli bir şekilde kullanıldığında akne lekelerinden kurtulmak için iyi bir yöntem sunmaktadır.

Ayrıca kuru ciltler için bakım tavsiyelerini inceleyebilirsiniz.

Sirke ile Akne Lekelerini Yok Etmek

Evde akne lekelerine karşı uygulanacak yöntemler arasında sirke ile yapılan müdahale de oldukça etkili olmaktadır. Asidik etkisi sayesinde lekelerin oluşumlarını yok eden ve kolajen üretimini destekleyerek daha sağlıklı bir görünüme kavuşmaya yardımcı olan sirke kullanımı, için yapmanız gereken bir kap içerisinde eşit miktarda olan sirke ve suyu karıştırın. Daha sonra oluşan karışımı bir pamuk yardımı ile akne lekeleri olan yüzünüzdeki farklı bölgelere sürmeye özen gösterin. En az beş dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Düzenli kullanımda lekeler ortadan kalkacaktır.

Kolesterole ne iyi gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.