Bitkisel yağlar tüm cilt ve saç ve saç derisi üzerin de mükemmel sonuç vermektedir. bu bitkisel yağlardan en önemlisi olan badem yağı saça oldukça faydası vardır. Bu değerli bitkisel yağın için de bolca E vitamini bulunur. Bu vitamin saçlar da tüm problemleri ortadan kaldırır saçlara fayda sağlar bu faydalar şunlardır,

Saç dökülmeleri özellikle erkekler de erken başlayan saç dökülmeleri için mükemmel sonuç verir hem erkekler hem de kadınlar için saç dersinde ki dökülen bölgeye 3-4 uygulamaya ile saç dökülmesini durudur ve saç oluşumunu sağlar.

Saç kırıkları, saçtaki kopmaları önler ve saç tellerini güçlendirir. Saçların sağlıklı uzamasını sağlar

Saç ve saç dersin de ki kurumayı önler saç köklerin de ki yağ oranını dengeler

İnce telli saçları daha dolgun gösterir

Kepeğe karşı etkilidir, kepek sorunu alır ve kepek sonucu oluşan kaşıntıyı ve pullanmayı önler

Boyalı saçlar ve boyadan yıpranmış saçlar için uygulanması önerilmektedir.

Badem yağının saçlara ve saç derisine uygulamak için size bir tane kolay ve hızlı sonuç alacağınız maske tarifi verelim

Yarım çay bardağı badem yağı ve bir adet yumurta
İlk önce yumurtayı iyice bir kase de çırpalım ve ardın da yarım çay bardağı badem yağını ilave edelim. Birlikte iyice karıştırdıktan sonra ilk önce saç derimize masaj yaparak uygulayalım ardın da saç köklerinde saç ucuna doğru saç boyama fırçası veya ellerimizle saçlarımıza uygulayalım. Ardın da saçlarımızı bir bone ile kapatalım. İyi sonuç almak için iki saat bekletelim saçlarımızda ardın da şampuanla yıkayalım. Haftada bir defa ve 3-4 uygulama kadar devam edelim. Sonuç mükemmel olacaktır. sadece saçlarınız dökülüyorsa bir yemek kaşığı badem yağını saç dökülen bölgeye uygulayın 30 dakika kadar bekleyip şampuanla yıkayın hafta bir defa ve 4 uygulamaya kadar devam edin.