Saç dökülmesi sadece bir erkeğin sorunu değildir. Bununla birlikte, genetik ve diğer faktörler kadınlarda saç dökülmesi sorununun en büyük nedenleridir.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Nasıl Olur?

British Broadcasting Corporation’a (BBC) göre, kadın saç dökülmesi, saç çizgisinde başlayan erkek saç dökülmesine kıyasla, kafa derisinin üst ve yanlarında meydana gelir.

Dökülen saçlarınızı eski haline getirmek için seçenekler arıyorsanız, rahatlayabilirsiniz. Saç tellerinizi güçlendirmek ve güzel saçlarınızı yenilemek için uzman desteği almak düşündüğünüzden daha kolaydır.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur Ve Çözüm Yolları Nelerdir? - Sac Dokulmesi 04

Saçlar Ne Sıklıkla ve Nasıl Yıkanmalıdır?

DailyGlow, saçlarınızı günlük olarak hafif hacim veren bir şampuanla yıkamanızı önermektedir. Saçlarınızı soğuk su yerine ılık su ile durulayın aksi halde bu durum saçlarınızı kurutup onlara daha fazla zarar verebilir ve saç kaybını arttırabilir.

Saçlarınızı yıkarken ovmaktan kaçının ve saçınızı kalınlaştırmak ve saçlarınız uzarken dökülen kısımları maskelemek için hacim veren bir saç kremi kullanabilirsiniz.

Kadınlarda Saç Dökülmesi İçin Şampuan Dışında Ne Kullanılabilir?

Saç derinize günlük olarak reçetesiz bir minoksidil losyon uygulayın. BBC’ye göre, minoksidil ilk önce yüksek tansiyonu tedavi etmek için kullanılmıştır, ancak kısa süre sonra saç büyümesini ve saçların güçlenmesini, saç tellerinin kalınlaşmasını teşvik ettiği ve saç dökülmesini durdurduğu keşfedilmiştir.

Kullandıktan sonra saçlarınız büyük ölçüde eski haline gelecektir. Bu aşamada kullanmayı bırakırsanız, 6 ay içinde tekrar dökülmeye başlayacağından bu ürünü kullanmayı bırakmayın.

Yediklerimiz Saçlarımız İçin Ne Kadar Etkili?

DailyGlow, ıspanak, balık, yağsız et ve yumurta gibi demir açısından zengin ve protein açısından zengin yiyecekler tüketmenin saçların güçlü kalmasında etkili olduğunu da vurgulamaktadır.

Bu gıdalar saç derinize keratin eklemekten sorumlu enzimler ihtiva ederler, bu da sağlıklı saç büyümesini teşvik eder ve dökülmeyi önler.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur Ve Çözüm Yolları Nelerdir? - Sac Dokulmesi 06

Saç Ekimi Nasıl Olur?

Saç ekimi gibi cerrahi saç değişimini tartışmak için dermatoloğunuzu veya plastik cerrahınızı ziyaret edin. BBC’ye göre saç ekimi, saç içeren küçük cilt parçalarının başın arkasından çıkarılmasını ve kafa derisinin saçsız bölgelerine implante edilmesini gerektirir.

Aldığınız ilaçlar hakkında doktorunuzla konuşun. DailyGlow’a göre, bazı ilaçlar kadınlarda saç dökülmesi sorununu artırabilir. Doktorunuz bu ilaçlara alternatifler önerebilir ve saçınızın doğal olarak yeniden büyümesini mümkün kılar.