Herhangi bir zehirlenme sonucu yada kronik bir rahatsızlık sonucu karaciğer yetersizliği ortaya çıkmaktadır. Daha çok vücut içerisine giren virüslerin karaciğere zarar vermesi ile oluşan bir hastalıktır. Böyle bir durumda bunu anlayabilmek için belli başlı bir takım belirtiler ile karşılaşılmaktadır. Şimdi bunlara kısa bir göz atalım.

1. Yolun başında kendisini belli etmez!

Karaciğer yetersizliği, ne yazıktır ki daha ilk evrelerde varlığını göstermeyi pek sevmez. Bu yüzden dolayıda hastalık biraz daha ilerlemeden onu kendinizin anlaması oldukça zordur.

2. İlerledikçe birçok belirti ortaya çıkarır!

Hastalığın ilerlemesi durumunda ilk başlarda kişilerde bir iştahsızlık (hiç bir şeyi yapmak istememe durumu) meydana gelmektedir. Aynı zamanda kişilerde yer yer bulantılar oluşmak ile birlikte; kusma ve iştahsızlık gibi belirtiler de ortaya çıkarak kendisini belli etmektedir.

3. Sarılığa sebep olabilir!

Böyle bir durum bazı kişilerde kendisini belirti olarak göstermektedir. Kişi kendisini sarı olarak görüyor ve özellikle deri ve göz kısımında bir sarılık oluştuğunu fark ediyor ise bu durumdan şüphe duyabilir.

4. Kaşıntılar çoğalır ve kanamalar meydana gelir!

Eğer ki kanamanız birden oluşmaya başladıysa yada daha da fazla çoğaldı ise bu duruma şüphe yaratabilirsiniz. Aynı şekilde olmayacak zamanlarda meydana gelen kaşıntı hissi de bu durumun belirtileri arasında sıkça yer almaktadır.

Bu durumlardan bir tanesinden dahi şüphe duyarsanız, direk olarak vakit kaybetmeden bir doktora görünmeye çalışmalısınız.