Detoks zayıflamak için pratik ve sağlıklı bir yöntem sunuyor. Kolay hazırlanan detokslar zayıflama listeleri için takviye bir gıda olarak görülürken aynı zamanda sağladıkları vitamin açısından da bağışıklık sisteminin güçlenmesine etki ediyorlar.

Zayıflatan Detoks Tarifi

Zayıflatan detoks tarifi için limonlu ve naneli detoks suyu kullanabilirsiniz. Limonlu su içmek özellikle metabolizmanın hızlanması ve kolay bir şekilde kilo vermek açısından son derece yardımcı olmaktadır. Bunun için öncelikle limonu dilimleyin ve bir sürahi dolusu olacak şekilde suyun içine ekleyin. Üzerine ise birkaç tane taze nane yaprağı ekleyin. Detoks suyunuzu bu şekilde biraz bekleterek gün içinde özellikle ara öğünlerde tüketin. Bu tarif sadece ev ortamında değil aynı zamanda bir şişe içine hazırlanan karışımı koyarak gün içinde ya da ofiste de rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Karışımın içine daha etkili olması için zencefil de ekleyebilirsiniz. Zencefil hem tadını daha güzel hale getirecek hem de zayıflamanız için etkide bulunacaktır. Zencefili en son olarak ekleyin. Yine bir süre bekletip daha sonra tüketiniz.

Detoksun etkili olması için aynı zamanda tüketim sırasında elbette beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer yediklerinize dikkat etmezseniz bu durumda detoksun pek faydası olmayacaktır. Detoks tek başına kilo vermenize de yardımcı olmayabilir. Bu yüzden zayıflamak için kapsamlı bir diyet programına başlamanız ve gerekliyse diyetiysen yardımı da almanız tavsiye edilir.