Doğmamış yağ türünden olan omega 3 vücut için gerekli yağlardandır. İnsan vücudunun biyolojik yapısı gereği dışardan alınması gereken bu yağ en çok somon balığında bulunmaktadır. Ancak her zaman balık tüketimi mümkün olamayacağı için kapsül şeklinde nutraxin omega 3 almak faydalı olmaktadır. Aynı zamanda içeriğinde yer alan kuenzim ve Q10 sayesinde yaşlanma etkilerini geciktirmektedir. Yumuşak şekilde olan kapsül kolaylıkla yutulmaktadır. İçeriğindeki jelatin sığırdan olduğu için helalliği konusunda her hangi bir soru işaretine neden olmamaktadır.

 Omega 3’ün Mucizevi Faydaları Nelerdir?

Omega 3 asitlerinin beyinden cilde vücudun birçok organına faydası olduğu kanıtlanmıştır. Sadece fizyolojik değil psikolojik faydaları da bulunmaktadır. Depresyonun azaltılması yönünde olumlu etkileri bulunmaktadır. Çağımızın en büyük sorunlarından olan Alzheimer ve unutkanlık hastalıklarına karşı faydalıdır. Anne karnındaki bebeklerin beyin gelişiminin sağlıklı olması için hamilelerin yeterince omega 3 alması gerekmektedir. Göz sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır. Hayati öneme sahip olan akciğer hastalıklarının riskini azaltmak konusunda faydaları bulunmaktadır. Felç riskine karşı, kalp ve damar hastalıklarının oluşumuna karşı omega 3 vücudun ihtiyacını karşılamaya yönelik alınmaktadır. Kas hastalıkları, bazı romatizmal hastalıklar üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Nutraxin omega 3’ü yetişkinler günde iki kez alarak günlük omega 3 gereksinimini karşılamaktadır. Ayrıca vücuda zararlı olan sentetik maddeler koruyucular ve renklendiriciler kullanılmadığı için vücuda hiçbir zararı bulunmamaktadır.

 Omega 3 Yanlış Dozda Alındığında Zararı Var mıdır?

Omega 3’ün vücut için günde ne kadar alınması gerektiği konusunda kesin bir rakam olmamakla birlikte 500 mg civarında gerekli olmaktadır. Her vücudun yapısı farklı olduğu için doktor kararına göre doz belirlenmektedir. Kolestrol hastalarında ve başka hastalıklara sahip kişilerde doz farklı olmaktadır. Anne adaylarının bebeğin gelişimi açısından farklı bir dozda alması gerekebilir. Bu açıdan doktor tavsiyesine uygun olarak almak faydalı olmaktadır. Yetersiz olması nedeni ile sakat doğumların oluşma riski bulunmaktadır. Ancak fazla alındığı zaman vücut için zararlı olan bazı ağır metallerin birikmesi söz konusu olmaktadır. Bu açıdan omega 3 desteği alırken epa ve dha içeriği göz önünde bulundurularak omega 3 desteği alınmaktadır.

https://www.dermoeczanem.com/nutraxin-omega-3-balik-yagi-2000-mg-60-softgel