Enerjik ve pozitif olmak için en gerekli ihtiyaçlardan biri iyi bir uykudur. Uyku kalitesi sağlıklı bir yaşamın püf noktası gibidir. Uyku bozukluğu aşırı kilodan, yüksek tansiyona ve psikolojik problemlere kadar çoğu konuyla doğrudan bağlantılıdır. Uyku kalitenizi arttırmak bir çok problemden uzaklaşmanızı ve hayatınızı kolaylaştırmanızı sağlayacaktır.

Kramplardan ve huzursuz bacaklardan kurtulmak için: Muz

Muz, içerdiği yüksek potasyum sayesinde huzursuz bacaklardan ve gece kramplarından sizi korur. Ayrıca yüksek magnezyum içeriğinden dolayı kasları ve sinirleri rahatlatır ve sakinleştirir. Ayrıca sindirim sistemine yardımcı olur

Uyku getiren melatonin hormonu için: Somon

İyi bir uyku için akşam yemeği çok önemlidir. Somon, yüksek omega 3 içerdiği için stres hormonlarının azaltılmasına yardımcı olur bu bağlamda huzurlu uykuyu destekler. Somon içerdiği B6 vitamini sayesinde melatonin üretimine yardımcı olur. Melatonin, uyku getiren bir hormondur.

Yüksek potasyum ve kalsiyum için: Kıvırcık lahana (Kale)

Kıvırcık lahanae, akşam yemeğinde güzel bir salatası yapılarak yenildiğinde uyku getirir. Yüksek miktarda kalsiyum ve potasyum içerir, böylece uykunuzun gelmesine yardımcı olur.

Yatmadan önce bir avuç Badem

Badem, yüksek magnezyum içeren besin olduğu için rahat uykuya yardımcı olur. Protein miktarı sayesinde uyurken kan şekerinizin sabit kalmasını sağlar. Yatmadan önce bir avuç badem yemeniz önerilir.

B6 vitamini için Nohut

Nohut yüksek miktarda B6 içerdiği için serotonin ve melatonin üretimine yardımcı olur.