Yulaf kepeği

Yulaf ekmegi elbette en sağlıklı ekmeklerden biridir. Ekmek zaten insanı kolay kolay acıktırmaz tok tutar, ama yulaf ekmeği emin olun sizi daha uzun süre tok tutacaktır. Yulaf ekmegi kan şekerini yükselttiginden dolayı ani gelen açlık hislerini engellemektedir. İnsanın geç acıkmasını sağlar ve kabızlık sorunu çeken kişilerin mutlaka tüketmesi gerekli olan bir ekmek çeşididir.

Brokoli

Bilim adamlarının tamamın hemfikir olduğu besin brokolidir. Tüm bilim adamları brokolinin tam bir şifa kaynağı olduğunu düşünmektedir. Ayrıca vitamin, kalsiyum ve lif bakımından oldukça zengindir. Brokolinin en doğru tüketilme yeri sıcak buharda haşlatılıp ufak ufak parçalara ayrılması ve üzerine çok az zeytinyağı ile beraber limon ile yenmesini önermektedir.

Beyaz lahana

Beyaz lahana içinde barındırdığı yüksek lif sayesinde tok tutucu gıdalardandır. Son zamanlarda eczanelerde veya reklamlarda gördüğünüz lahana kapsüllerini değil, pazarda satılan mis gibi taze lahanaların tüketilmesini vurgulayan Dr. Ayça Kaya sakın pazarlama tuzaklarına kanmamamızı ve herşeyin en doğalının tüketilmesini istiyor. Zayıflamak isteyen kişiler veya ben kilomdan memnunum böyle çok iyi diyenler haftada bir beyaz lahana tüketmeli şeklinde konuştu.

Yeşil kabak ve balkabaği

Yeşil kabak ve balkabağı da elbette en önemli besinler arasında yer almakta olup yeşil kabağın idrar söktürücü etkisini herkes bilir. Ayrıca bu etkinin yanında kabızlık giderici etkisinin de olduğu söylenmektedir. K, Ca, P, Mg, Na ve Fe elementlerini içeren kabak rendelenerek salatalara konulursa çok fayda elde edilebilir.

Sütlü kahve

Sütlü kahvede tok tutan besinler arasında yer almakta olup Light sütle yapılırsa çok güzel verim elde edilebilir. Hele de ara ögünlerde tüketilen sütlü kahveler ile birlikte tok kalabilirsiniz.