Yorgunluğa iyi gelen çaylar sayesinde günün yoğunluğu, iş stresi, ev işleri ve buna benzer birçok konuyla uğraşınca eve geldiğimizde kendimizi çok yorgun hissetmemizi engelleyebiliriz. Kolay değildir bu işlerle her gün uğraşmak. Bazen öyle bir halsiz kalırız ki artık vücudumuzun direncinin düştüğünü fark ederiz. İşte bu durumda hemen vücudumuzun sesini dinlemeliyiz, yorgunluğa iyi gelen bitki çayları ile gereken önlemleri almalıyız.

Bazılarımız eve gelir gelmez hemen uzanır ve vücudunu dinlendirir, kimimiz eğer ayakta bir iş yapıyorsak ayakları ılık suyun içine koyarak rahatlatmaya çalışırız.

Kronik yorgunluk ve bahar yorgunluğu da halsizlik ve yorgunluk yapar. Peki, içten vücudumuzu iyileştirecek, kendine getirecek, enerji verecek ve uyandıracak yöntemler yok mudur? Tabiki bu mümkün. Doğanın hiç durmadan bizim için çalıştığını unutmamak gerek.

Yorgunluğumuzu bitki çaylarıyla atabiliriz ve vücudumuza direnç sağlayabiliriz. Peki, hangi bitki çayları yorgunluğa iyi gelir? Bitki çaylarını doğru kullanarak şifa nasıl buluruz? Beraber bu soruların cevabını bulalım.Yorgunluğa iyi gelen birçok bitki çayı bulunmakta.

Yorgunluğunuzu Hafifletecek Bitki Çayları:

Yeşil Çay

Yorgunluğa İyi Gelen Bitki Çayları - Yesil Cayin Faydalari Cayic

 

Bunlardan ilki tabiki bitki çayları arasında en çok bilinen yeşil çay. Yeşil çayın baş ağrısına iyi geldiği, ağırsak sistemini iyi çalıştırdığı için vücuttaki toksinleri atmakta yardımcı olduğu artık bilinmekte. Günde içeceğiniz bir iki fincan yeşil çay rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Zencefil Çayı

Aynı zamanda zencefil çayı da bu anlamda sizin için çalışmakta. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği için zencefil çayını içer içmez gözlerinizin fal taşı gibi açıldığını göreceksiniz.

Kimyon Çayı

Kimyon çayının rahatlatıcı etkisi vardır. Kimyon çayı tansiyonu dengelediği için, kan şekerini düzenlediği için vücudunuzun rahatlamasını sağlar ve dinlendiğinizi hissedersiniz.

Papatya Çayı

Papatya çayı, melisa çayı gibi çaylar da vücudunuzun dinlenmesini, kaslarınızın gevşemesini sağlar. Kaslarınız kasılmayı bıraktığında vücudunuz kendini dinlendirecektir.

Beyaz Çay

Hafızayı geliştiren ve unutkanlığa iyi geldiği bilinen beyaz çay yorgunluğun bu etkilerinden sizi korur. Beyaz çay ayrıca yorgunluğu alır. Bu yüzden yorgunluğa iyi gelen çaylar listesinde yer alır.

Bitki çaylarına ek olarak vitamin ve mineral içeren besinler alınmalıdır.