Su grubundan olan akrep burcu genellikle karanlık ve gizemli olarak algılanır. Son derece yoğun hislere sahip bu derin insanlar, bir bakışta değerlendirilmek yerine çok daha dikkatli ve yakından incelenmeyi hak eder.

Hassas, çekingen ve sakin bir yapıya sahip olan akrep burcu insanı sır tutmakta çok iyidir. Akrep burcu insanları, tehlikeli gibi algılanmakla birlikte kızdırmadığınız takdirde son derece sakindir. İyi ve kötüyü ayırt etmede güçlü hislere sahip olan bu burç, kendine özel vakit ayırarak hisleri hakkında düşünme ihtiyacını yoğun bir şekilde hisseder. Bu sebeple olaylara ve insanlara yaklaşımında derin analizler yapar ve şüphecidir.

Ciddi yapısı, gergin görüntüsü altında akrep burcu kendini iyi hissettiğinde aslında son derece keyifli, eğlenceli ve samimi davranışlar sergiler. En belirgin özellikleri dürüst olmalarıdır. Yalan söyleme huyu olmayan bu burca eğer samimi hislerle yaklaşıyorsanız ve güvenini kazanabildiyseniz size iyi bir dost, eş veya iş arkadaşı olacaktır.

Akrep burcu insanları kırıldığında veya sinirlendiğinde ise onların güvenini geri kazanmak çok zordur. Kızdığı zaman ise intikam almayı severler ve insanları cezalandırmak konusunda acımasız olabilirler. Sakin ve düşünceli yapıları için samimi olmadığını düşündüğü bir durum söz konusu olduğunda intikam planları yapmak işten bile değildir. Akrep burçları kendilerinden faydalanıldığını veya kendilerine zarar verildiğini düşünmekten hiç hoşlanmaz, hemen hepsinde çok gelişmiş bir adalet duygusu vardır.

Hemen her konuda aşırı tutkulu olan akrep insanı, korkusuzdur ve karar vermekten çekinmez. Yeniliklere ve denemeye hazırdır. İstediğini alana kadar kolay kolay vazgeçmeyen akreplerle bu sebeple yarışmak kolay değildir. Fakat bir yarışa girdiyseniz bile, akrep burcu insanının hile yapmasından korkmanıza gerek yoktur. Rekabetten çok kendi gelişimine odaklı bir yapısı vardır.

Konu aşka gelince akrep burcu ile flört etmenin son derece heyecanlı olacağını söyleyebiliriz. Tutkulu ve heyecanlı yapısı ile istediğini alana kadar sizde ısrar edecektir. Dürüst yapısı ile de size güvendiği sürece hayat arkadaşı olarak daima yanınızda olacaktır, fakat konu cinselliğe gelince aynı sadakati beklemek pek mümkün değildir. Kendisine sadık kalınması konusunda son derece hassas olan akrep burcu, konu kendisine gelince aynı fedakârlığı göstermekten zaman zaman kaçınabilir.

Akrep burçları için hazırlanan detaylı günlük ve aylık yorumlara Elle’den ulaşabilirsiniz.