2007 yılında Dünya’da 45’ten fazla ülkede konumlanan, dünyanın en büyük optik perakendecilerinden Grand Vision’ın bünyesine katılan AtasunOptik, ‘hem uzman hem ekonomik’ mottosuyla ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturmaktadır. Atasun Optik için önemli olan; müşterilerine sunulan hizmetin kalitesinin yanında kaliteli ürünlerin şeffaf bir şekilde ekonomik fiyatlarla sunulmasıdır.

Türkiye’de bulunduğu yedi koca yılda İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Bursa, Gaziantep, Mersin, Kocaeli, Eskişehir, Kayseri, Diyarbakır ve Denizli’de tamamı kendisine ait 100’den fazla mağazada, 700 personeliyle 1 milyondan fazla müşteriye hizmet vermekte. Atasun Optik, Türkiye’de bulunan tüm mağazalarında görev alan, büyük eğitim yatırımlarıyla özenle yetiştirilmiş güler yüzlü personeliyle müşterilerine her daim güleryüzünü gösterebilmek ve aynı derecede güven verebilmek için her gün kendini yenileyip daha çok çalışıyor.

Kazanmış olduğu güven ve sunduğu hizmet kalitesiyle Türkiye’nin en çok tanınan optik markalarından bir olan Atasun Optik, 2018 yılı itibariyle 300 milyon TL’den fazla ciroya ve 200’den fazla mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Müşterileri için kendisine vizyon edindiği en iyi görüş kalitesini herkese ulaştırabilmek, en çok tercih edilen optik perakende markası olmak ve en başarılı büyüme hikâyelerinden birine imza atmak.

Müşteri önceliği, saygı, takım çalışması, güvenilirlik ve performans kültürü Atasun Optitik tarafından misyon edilmiş kavramlardır. Atasun Optik, en çok tercih edilen optik perakende markası olmak için yatırımlarına her geçen gün artan istek ve azim ile devam ediyor.

Gelişen teknoloji ve artan insan odaklılık sayesinde müşterilerine daima en iyisini, en hesaplı şekilde sunmayı ilke edinmiş Atasun Optik için müşterileri memnuniyeti her zaman en iyi seviyede tutmak için sürekli yeni hizmetler geliştiriyor. Kişiye özel sunduğu çözümler, son teknoloji ekipmanlar ile optik çerçeve ve cam montajı, yüzlerce çeşit gözlük, güneş gözlükleri, SGK reçete hakkı ve diğer kurum anlaşmalarına uygun fiyatlı gözlükler, fırsat reyonlarında uygun indirimlerle sunulmakta. Müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan kurum, Tamamı Avrupa Birliği standartları çerçevesinde hazırlanmış; müşterilerinin sağlığını ve ekonomilerini düşünerek, gönül rahatlığıyla uygun ürünü satın almalarını sağlama adına müşterilerine tüm ürünlerinde, koşulsuz iade ve değişim hakkı tanımaktadır.