Motivasyon çoğu durumlarda lokomotif görevi görür. Bir işi başarmak için itici bir güce ihtiyacımız olur. İyi bir motivasyondan daha iyi bir itici güç bulamazsınız. Daha sonrasında ise doğru yol takip edilmelidir. Başarmak için ise harekete geçmek gereklidir. İngilizce Öğrenmek isteyen pek çok birey için ise öncelikle vakit sıkıntısı olabilmekte, ancak bu dil eğitimi bir gereklilik ise vakitte bir şekilde bulunacaktır. Öncelikle karar verildi ise eğitime hemen başlanmalıdır. Vakit, bütçe gibi sıkıntılar süreç içinde takip edilerek halledilebilir. Dil eğitiminde bir nedeniniz olması gereklidir. Bu nedeni not kâğıtlarına yapıştırıp her gün görebileceğiniz bir yere asarsanız her vazgeçmeyi düşündüğünüzde içinizdeki öğrenme fitilini tekrar tekrar ateşleyecektir. Ülkemizde yaşadığımız sürece yabancı dil bizim için çok önemli bir araç olacaktır. Özellikle iş hayatında artık çoğu kurum ya da kuruluş elemanlarını sadece İngilizce bilenler arasından seçmektedir.

Dil eğitiminde belirli kurumlara ya da kaynaklara takılıp kalmamak gerekli, en uygun fiyatlara çok kaliteli eğitim imkanlarının bulunduğu online eğitimler mutlaka denenmelidir. Dil öğrenirken dikkat edilmesi gereken en önemli kural, İngilizceyi ders olarak görmekten çok bir kültür bütünü olarak ele alma gerekliliğidir. Konuşma alanında kendinizi geliştirmek için konuştuğunuz dilin kültürüne sahip insanlar gibi düşünmek gereklidir. Filmler ve şarkılar gibi öğelerden yararlanarak düşünme sürecini hızlandırmak elinizdedir. Derslerin eğlenceli hale getirmeli; sıkıldığınız sürekli ofladığınız derslerde anlatılanları anlama oranınız çok düşük olacaktır. Hiç anlamasanız da İngilizce yayın yapan tv kanallarını izlemek, hem telaffuz alanında kulak aşinalığı sağlayacak, hem de bazı kelimelerin dilinizi takılmasını sağlayacak öğrenme sürecini hızlandırmış olabileceksiniz. Eğitimde geldiğiniz aşamaya göre kitaplar okumalı ve aldığınız eğitimi mutlaka ciddiye almalısınız. Okuyabileceğiniz kitaplar arasında İngilizce hikâyelerde bulunabilir. Seviyenize göre olup- olmadığını anlamak için ise sözlüğe bakma sıklığınızı referans alabilirsiniz. Eğer çok fazla sözlüğe bakma ihtiyacı hissediyorsanız, bu kitap henüz sizin seviyeniz için çok da uygun bir kitap değildir.

Hikâyeler başlığı altında sunulan bazı kısa hikâyeler vardır. The Princess and the Pea, The Ant and the Grasshopper, Into the Garbage, The Kinderganten, When the Closk Got Crow gibi başlıkla altında farklı seviyelere uygun seçenekler bulunabilir. Sesli hikâyelerde bulunmakta; Baby tramp, Markheim, Taming The Bicycele, The tell gibi seçenekler arasından tercihler yapılarak ta sesli hikâyeler dinlenebilir. İşitsel öğeler her zaman avantaj olacaktır. Telaffuz alanında sağlanan kolaylıklar sayesinde sesli hikâyelerle dil eğitiminde çok hızlı bir şekilde mesafe almak mümkündür. Okuma alışkanlığı kazanmak öğrenilen bilgilerin pekişmesi açısından ve cümle kalıplarının nasıl kullanıldığını ve zamanların hangi anlamlarda yer edindiğini çok daha pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz. Dil eğitiminde en önemli kural süreklilik olacaktır. Ve hikâyeler okunarak, filmler izlenerek öğrenilen bilgilerin unutulması bir nebze de olsa önlenebilecektir.