Kadınlar, genel anlamda belli erkeklere aşık olurken özel anlamda kişisel farklılıklar da taşır. Bugünkü konumuz bizi en çok etkileyen ve asla vazgeçemediğimiz erkeklerin özellikleridir. Kadınlar en çok romantik, kendilerini eğlendiren bazen üzen, körkütük aşık eden erkeklerden etkilenir. Peki ya vazgeçemedikleri hangi tipler. Gelin bir bakalım da öğrenelim bu vazgeçilemeyenleri.

KORUYUCU ERKEK: Kadın, doğası itibariyle daha zayıf, kırılgan olup kendisini koruyacak bir gücü arar. Erkek güçlü, kuvvetli ise kadın onda şefkati, güveni bulmuşsa kolay kolay bu erkekten vazgeçmez. Çünkü kadın ana olur, eş olur, kardeş olur da bir başına olamaz, hep bir sığınacak güç arar durur. Kendini korumasını istediği birinin varlığını ister. Erkekte bunu gördüğünde tüm benliğiyle ona sığınır, gücü onda bulur. Ağlayacağı omzu, sarılacağı boynu bulur ve ondan vazgeçmez.

DUYGUSAL ERKEK: Her ne kadar erkek kendisini duygusal olarak kadın gibi tam ve net ifade edemese de kadın erkekten onu anlamasını, duygudaşı olmasını ister. Bunu başarabilen ve kadınını empatik olarak iyi anlayan, onunla ilgilenen, duygusal referans sağlayan erkek kadın için asla vazgeçemeyeceği bir varlık olur.

SAHİPLENEN ERKEK: Bu erkek kıskanç olan ve kadını çok sıkan erkek olmamalıdır. Böyle olan erkek kadını çok sıkar ve ona özgürlük tanımadığından ilişkiye zarar verir. Kadın ise erkekten kaçar. Oysaki sahiplenen erkek kadınını bilen ve ona kendini en iyi hissettiren, beraber zaman geçiren ama asla onu sıkmayan, dar kalıplara sokmayan, zamanında kadının yanında olmayı bilen erkektir. Erkek bunu kolay kolay başaramaz. Ya çok serbest bırakır. Ya da ipleri çok sıkar da kadın nefes alamaz. İkisini de yapan erkek hatalı olup ilişkiye zarar verir.