İda Natura Life Style; konukları için, otellerinde konaklama yaptıkları süre boyunca çeşitli aktiviteler düzenlemiştir.

İda Natura Life Style Aktiviteleri

Kazdağları çevresinde bulunan en gözde otellerden biri olan İda Natura Life Stye, konaklama Süresince şu aktiviteleri sunar:

  • Kazdağlarına yapılan safari turları
  • Kaz Dağları Tuz Odaları Seanasları
  • Spa ve Termal
  • Treekking Turu
  • Kazdağları bisiklet turları
  • Meditasyon ve Yoga
  • Özel Toplantı Salonu

Kazdağları Safari Turları

Otel aktiviteleri sırasında en heyecan verici olan kesinlikle jeep ile yapılan ve Kazdağlarına düzenlenen safarilerdir. Sabah onda başlayan bu turlar sırasında üç ana güzergah belimiştir. Bunlar:

  • Sarıkız Güzergahı: Bu güzergah, Kazdağı Milli Parkı, soğuk suyu ile nam salan Yayla çeşme ve çevresi, kapı mevkii, orman gözetleme kulesi, Tozlu yayla, Muhteşem manzarası ile Sarıkız Zirvesi, Sarıkız Türbesi, Kazdağı Köknarları arasında yürüyüş, Zeytinlik Beldesinde çay keyfi ve Akçay’ı kapsar.
  • Şahindere Kalyonu: Kazdağı Milli parkı ile başlayan bu safari; Kışla Dağı, Dere Çatı, Düden Alanını içermektedir.
  • Şelaleler Turu: Bu tur; Hasan boğuldu ve Sütüveren Şelalesi ardından Pınarbaşında yenilen öğle yemeği, Tahtakuşlar köyü,Alibey Kudar Etnografya Müzesi, Adatepe köyü, Mıhlı Kübaret Şelalesinde verilen yüzme arası, Zeus Altarı, Adatepe Zeytinyağı Müzesini kapsamaktadır.

Kazdağları Tuz Odaları

Ünü dünyaya yayılan ve pek çok hastalığa doğal şifa olarak bilinen tuz odalarında cildinizi yenileyebilir cilt sorunlarınıza ve alerjilerine çözüm bulabilir, tansiyon başta olmak üzere dolaşım ve solunum yolu hastalıklarınızı ve strese bağlı psikolojik sorunlarınıza rahatlama sağlayabilirsiniz.

Spa ve termal Aktiviteleri

Spa ve termal seanslarıyla vücudunuza ve ruhunuza bakım ve onarım yapabilirsiniz. Yenilenip arınmak için otelin size sunduğu bu imkandan mutlaka yararlanmanız tavsiye edilir.

Treekking Turları

Kazdağlarına yapacağınız ve yürüyüş turları ile zeytinli, ormana bağlı gözetleme kulesi, Mehmet Alan Köyü, Deliktaş ve Kirse alanını milli parkın ve Kazdağlarının muhteşem oksijeni eşliğinde gezebilirsiniz.

Bisiklet Turları

Kazdağları Milli parkta müthiş bir oksijen eşliğinde, muhteşem bir manzara ile yapılan bisiklet turları otel aktiviteleri arasında bulunmaktadır.

Meditasyon ve Yoga Seansları

Ruhu dinlendiren, stresten arındıran bu seanslar otel aktiviteleri arasındadır.

Kazdağları Toplantı Salonları

Her türlü toplantınız için tatil ve işi aynı anda yapmanızı düşünülerek hazırlanan bu oda oldukça geniş ve ferahtır.

Kaz Dağları Otelleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz, www.idanaturalifestyle.com adresini ziyaret edebilir ve İda Natura Otel’in kapsamlı tanıtımlarını inceleyebilirsiniz.