Tek kalan çorap yıkama esnasında, yırtılma ya da kaybolma gibi durumlarda sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Böylesi durumlarda tek kalan çorabı atmak için günlük yaşamda pratik amaçlar için kullanabilirsiniz.

Tek Kalan Çorapları Değerlendirme

Tek kalan çorabı kullanmak için öncelikle çorap çekmecesi kokusu olarak değerlendirebilirsiniz. Çoraplar genel olarak kokuya çok maruz kalan eşyalar olduğundan çorap bölümünün her zaman ferah kalması için tek kalan çorabın içine sabun kalıbı yerleştirin ve ağız kısmını düğüm yaparak bölüme yerleştirin. Sabunun ferahlatıcı kokusu bu sayede bölmeyi sürekli hoş kokulu tutacaktır.

Cilt Bakımı

Eğer elleriniz çok kuru özellikler gösteriyorsa bu durumda gece ellerinize yoğun krem sürüp üzerine çorabı geçirebilirsiniz. Bu sayede krem hemen uçup gitmeyecek ve uzun süreler boyunca ellerinizi nemli tutacaktır.

Toz Almak

Tek kalmış çorapları aynı zamanda toz almak için de kullanabilirsiniz. Aynı şekilde evinizde çocuğunuz dersleri için tahta kullanıyorsa tek kalan çorap tahtaya yazılan yazıları silmek için de etkili olacaktır. Tek kalan çorabı aynı zamanda küçük çocuklar için kukla yaparak da kullanabilirsiniz.

Akvaryumda Kullanmak

Son olarak eğer akvaryum sahibiyseniz tek kalan çorap çok işinize yarayabilir. Akvaryum suyunun temiz kalması için çalışan filtrenin ucuna bu çorabı uygun olacak şekilde takarsanız balıklarınız su şiddetinden etkilenmez. Aynı zamanda balıklarınızın yavrulama zamanında bunu yapmanız halinde yavrular filtre tarafından da çekilmeyecek ve sağlıklı gelişim göstereceklerdir.

Ayrıca;

  • Mobilya ayaklarınıza takarak parkenizi ve mobilyanızı koruyabilirsiniz.
  • Kurutma makinanıza nemli çorap koyarsanız çamaşırlarınızdaki kırışıklıkları giderir
  • İçini doldurarak evcil hayvanlarınıza oyuncak yapabilirsiniz
  • Tek kalan çoraplarınızdan kukla yapabilirsiniz
  • Eski çoraplarınızla süs eşyaları yapabilirsiniz