Ramazan ayı içerisinde bulunduğumuz şu günlerde, misafir ağırlamak gibi en güzel adetleri yerine getirmeye çabalıyoruz. İftar için misafir davet etmek, beraber o sofranın etrafında toplanıp paylaşımda bulunmak, hem sevdiklerimizle aramızdaki bağları güçlendiriyor hem de birlikte olmanın verdiği huzur tabii ki mutluluğumuzu arttırıyor. Tek sorun var aslında o da malum yaz aylarındayız, havalar çok sıcak olduğu için ramazana özel tarifler seçmek gerekiyor. Öyle her şeyi sofraya koyamayız.
Çok yağlı, ağır ya da birbiriyle alakasız yemekler tercih etmek hem bizleri, hem de midelerimizi zorlayabilir. Yemek tariflerini eskiden eş dosttan alırdık. Artık daha pratik bir yolu var, tabii ki internet. Ramazana özel tarifler ararken Lezzet.com sitesi ile karşılaştım. Onlarca kişiye yemekler hazırladığımız bu özel günlerde, herkesi aynı tariflerle ağırlamak hiç bana göre değil diyenlerden iseniz eğer, ramazana özel tarifler ile her güne ayrı bir yemek ve rahatlık sizi bekliyor.
Annemler geldiğinde yaptığım yemek ile kayınvalidemler geldiğinde yaptığım yemek aynı olamıyor. Malum herkesin damak lezzeti farklı. Ortak olan tek şey misafirlerimin “aman kızım yemekler ağır olmasın, bu sıcakta öyle çok yağlı yenmiyor.” Cümleleri oluyor. Ramazana özel tarifler barındırması benim bu yıl ki en büyük şansım oldu. Çorbadan yemeğe, tatlıdan içeceğe kadar her şey düşünülmüş.
Ramazana özel tarifler sayesinde bu mübarek ayın her günü için ayrı ayrı lezzetler hazırlayabilirsiniz sevdiklerinize. Kayınvalidenizin, görümcenizin yüzündeki tatminkâr ve mutlu yüz ifadesini gördüğünüzde eminim ki siz de benim gibi mest olacaksınız. Aile büyüklerinden takdir almak harika bir duygu. Öylesine lezzetli tarifler var ki, hemen hemen hepsini denemeye çabalıyorum.
Özellikle eşim halinden çok memnun. Her gün benzer yemekleri yemeğe alışık olduğu için bu yeni durum onu çok mutlu etti. Daha kapıdan girerken bugün hangi yeni tarif denendi diye gülümseyerek içeri adımını atıyor. Yemek sitesi diyerek geçmemek lazım. Ramazana özel tarifler ve çok daha fazlasını arıyorsanız, benden size tavsiye olsun bu da.
Sağlık sıkıntısı çekmeden, hem midenizi hem de gönlünüzü doyuran tarifler ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi şımarabilirsiniz.