Düğün fotoğraflarındaki kompozisyonlar ve mekanın cazibesi her zaman konuşulacak ve yaşamınız boyunca saklayacağınız önemli hatıralara sahip olmanızı sağlayacaktır. Her çiftin düğün fotoğrafları ile ilgili kafasında bir fikir olsa da fotoğrafı çekecek olan ekibinde bu aşamada devreye girmesi ve çifti fikirleri ile yönlendirmesi çok faydalı olacaktır. Çekilen fotoğrafların hepsinin ayrı bir anlam taşıması ve doğal olarak çıkması fotoğraf çekimi çalışmalarının da başarısını gösterecektir.

Düğün çekimlerinin doğal ortamlarda yapılması çiftlerin poz vermelerini de gerektirmeyecektir. Ortamın doğallığı arasında gelişigüzel çekilecek resimler her zaman çok özel bir anı albümü hazırlamanızı sağlayacaktır. Günümüzde özellikle bahar ve yaz çiftlerinin en çok tercih ettikleri mekanlar arasında yeşil parklar, çiçek seraları, eski fabrikalar ve deniz manzaraları yer alırken kış mevsiminde evlenecek çiftler de serbest gün çalışması ile düğünden sonra hem aşklarını tazeleyebilir hem de istedikleri mekanda düğün fotoğrafları çektirebilirler. Kınalıada’ya giden bir vapurda başlayacak çekimler, Ada’da bisiklet üzerinde, dar ve eski sokak aralarında ve deniz kenarında gerçekleştirilebilir. Mekan neresi olursa olsun verilecek kompozisyon resmin bütününü etkileyecektir. İyi ve özgün bir fotoğraf için kompozisyon bütünlüğünün sağlanması da zorunludur. Mekanı ve ayrıntıları tek tek inceleyecek konusunda uzman bir fotoğrafçı yardımcı malzemelere ihtiyaç duymadan sizin için en ideal görüntüyü çekebilecek deneyime sahiptir.

Düğün fotoğraflarına değişik bir hava katan aksesuarlar arasında balonlar ilk sırada yer almaktadır. Örnek vermek gerekirse Fenerbahçe Parkında gerçekleştirilen çekimlerde patika yollarda yürüyen çiftin rengarenk balonlar tutması pek çok farklı anlamda resme özgünlük katabilir. Son yılların en önemli fotoğraf yardımcı malzemeleri arasında ise renkli ve mesajlı kartlar yer almaktadır. Siz de seçtiğiniz mekana uygun kartları elinizde veya yüzünüzde tutarak samimi resimler ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle arkadaşların olduğu toplu fotoğraflarda kullanılan “Erkek Tarafı” veya “Kız Tarafı” kartları güzel bir kompozisyon yaratılmasını da kolaylaştıracaktır. Park temalı fotoğraflarda hasır ipten ve çiçeklerden yapılmış bir salıncak doğallığın resimlere yansımasını sağlayacaktır. Alyans içine yerleştirilmiş görüntüler ise çekilen resimlerden sonra photoshop ortamında da yapılabilmektedir.

Mekan belirlemeden önce gelinlik ve damat kıyafeti ile de bir bütünlük sağlanması gerekliliği de düşünülmelidir. Bir bahar gelinine park gibi doğal ortamlar uygun olsa bile son derece fantezi bir gelinlik ile park çekimleri üst üste oturmayacaktır. Pek çok ayrıntının aynı anda düşünülmesi ve değerlendirilmesi gereken düğün fotoğrafçısının ve mekanın seçimi son dakikalara bırakılmaması gereken önemli bir iştir. Bu özel fotoğraf çalışmaları günümüzde sadece düğün günü için değil aynı zamanda barkovizyon hazırlıkları, doğum fotoğrafları, düğün klipi, mezuniyet ve diğer tüm özel günler için de değerlendirilebilmektedir.

Sektördeki yenilikleri takip ederek işine gerektiği oranda aktarmayı başarabilen ekipler ile çalışıldığında ortaya her zaman harika sonuçlar çıkacaktır. Bir ömür boyu birlikteliğe atılan yolda sevginin ilk karelerini ve planlanan yaşamın yansımalarının fotoğraflara aktarılma becerisi her zaman anlamlı olacaktır. Özenle seçilen bir mekan, saça takılan bir taç, seçilen ayakkabı hatta doğru bir fotoğrafçı tercihi anılarınızın ölümsüzleştirildiği ve geri dönüşü olmayan bir çalışmanın başlangıcı olabilir.

Oldukça heyecanlı olan bir günde çiftleri rahatlatmak ve resim sonuçlarında en üst seviyede kaliteyi yakalamak ise fotoğrafçının deneyimine ve işine olan sevgisine kalmış bir iştir. Fotoğraf çekimlerinin olacağı gün dünyanın merkezinin siz olduğunuzu asla unutmayın ve bu güzel günün keyfini çıkartmaya bakın. Bu tavrınız zaten kendiliğinde harika resimler çıkacağının da garantisi sayılabilir.