Cilt Pullanmasına Bitkisel Çözüm

Cilt pullanması genellikle yağlı olmayan ciltlerde görünür. Özellikle çok fazla su tüketmiyorsanız ve cildinizin nem oranını dikkat etmiyorsanız cilt pullanması sizde de görülür. Cilt pullanmasından kurtulmak veya korunmak için her gün 2 litreye yakın su tüketmelisiniz. Gece yatmadan önce ve sabah uyandığınızda su içmeniz sizi birçok hastalıktan korumaktadır. Cilt pullanmasına bitkisel çözümler sınırlıdır. Bunlardan ilki 2 yemek kaşığı ev yapımı yoğurdu ve aynı oranda balı bir kapta karıştırın ve cildinizin pullanan yerlerine sürün. 15 dakika süre beklettikten sonra güzelce durulayın. Balın nemlendirici özelliği vardır. Yoğurdun da besleyici özelliği bulunmakta ve bunlar birleşerek yapılan maske sayesinde cilt kuruluğundan kurtulacaksınız. Eğer süt ve süt ürünlerine alerjiniz var ise kullanmayın. Bu bilmediğiniz takdir de kızarıklık ya da kaşıntı meydana geldiğinde hemen cildinizi temizleyiniz.

Pullanma için kullanacağınız kremi seçerken dikkat etmelisiniz. Siz kuru ciltler için olan kremleri seçmelisiniz ki vücudunuzdaki nem oranı dengelenip normal seviyeye gelmelidir. Kremli süngeri kullanmak isterseniz kullanırken vücudunuzun hassas bölgelerinde masajı yavaş yapmalısınız, aksi takdirde pullanmalar daha derin yaralara dönüşebilir. Eğer kullanma için cilt soyucu ürünlerden kullanmak isterseniz, bu ürünlerden sonra kesinlikle nemlendirici kullanmalısınız.

Yoksa pullanma oranı daha çok artar. Doğal yağlar da cilt pullanması içi iyi bir tedavi yöntemidir. Petrol, lanolin ve mineral yağlar cilt için oldukça faydalıdır. Bütün bu çözümleri uygulamadan önce, uyguladıktan sonra su içmeyi ihmal etmeyiniz.