Bütün günün stresi, yoğunluğu derken kendimize zaman ayırmayı unutuveriyoruz ama cildimizin ne kadar hassas olduğunu unutuyoruz. Gelinn beraber günlük neler yapmamız gerekiyormuş inceleyelim…

İlk adımımız temizleme; cildimizi sabah akşam mutlaka cilt tipinize uygun temizleme jeli ile temizleyin. İkinci adım sıkılaştırma; cildinizi kirden arındırdıktan sonra cilt tipinize uygun tonik ile gözenekelrinizi sıkılaştırın. Üçüncü adımımız nemlendirme; tonik işlemimiz bittikten sonra yine cilt tipinize uygun nemlendirici ile cildinizin nem oranını dengeleyin. Cildinizde akne, sivilce ya da siyah nokta varsa yağsız nemlendiriciler kullanmanız iyi olur.

Dördüncü aşama peeling; haftada iki kez cildinizdeki ölü deriden kurtulmak için yüzünüze peeling yapın.

Unutmayın yüzünüzü yıkamak temizlemek değildir, cildin gün boyu içine hapsettiği yağlı kirleri doğru ürünler kullanarak en az düzeye indirebiliriz. Ve unutmayın cilt tipinizi iyi bilin ona uygun ürünler kullanın. Makyaj temizleyicileri hiç bir zaman tek başına yeterli değil. Doğru bir cilt temizlemesi olmaz. Makyajınızı temizledikten sonra mutlaka bir de günlük temizleyici ürünlerinizi kullanın. Her kadın güzel olmak ister bunun için günlük özenle cildiniz hava alır ve rahatlar. Sabah kalktığınızda cildiniz mat ve soluk mu gözüküyor bunun için yüz maskelerinden yararlanın çok iyi gelecektir. Yüz tipinize uygun canlandırıcı maskeyi uygulayın. Ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.