Kısa saç modelleri son yıllarda en çok tercih edilen saç modellerinden biridir. Kısa saçlara sahip olmak için saç kesiminizi ürkütücü bir güzellik hareketi olsa da yorgun saçları canlandırmak, saç uzunluğuna hareket katmak ve yeni bir görünüm kazandırmak gibisi yoktur.

Kadın kısa saç modelleri her sene olduğu gibi bu sene de iddiayı seven kadınların ilk tercihi oluyor.

Yanlardan Basık Model

Kısa saç modeli olan yanlardan basık modeli elde etmek oldukça kolay. Kenarları daha kısa ve uçları biraz daha uzun olan saçınızın üst kısmını bir saç maşasıyla kıvırın ve profesyonel bir stilistle yanları karıştırıp zıplatarak retro bir görünüm elde edin.

Yanlar Daha Kısa Model

Saçınızın kenarlarını ve uçlarını bu çok sofistike şekilde kısa kesebilir ve kendinize farklı bir görünüm verebilirsiniz. Saçlarınızın uzun olan üstünü yandan ayırın ve bukleleri serbest bırakın. Yerçekimine meydan okuyan bir görünüm için bir maşa ya da fön makinası kullanabilirsiniz.

Örgülü Model

En sık sevilen kısa saç modelleri arasında bulunan örgülü model; özellikle peri kesimli saçı uzatma aşamasında kullanılır. Uzatma süreci genellikle zor ve problemlerle dolu olacaktır. Çünkü peri saçı orta uzunluktadır ne uzun ne de kısadır. Saç stiliniz artık ilk başta tasarladığınız ve istediğiniz gibi görünmez.

Büyüyen saçınızı güzel bir model olarak kullanmanın pek çok yolu yoktur. Ancak tam ortasından yapılan basit bir sırt örgüsü görünümünüzü tazeler. Böylece çok daha şık görünmenizi sağlayacaktır.

Örgülü Model

Dalgalı Kısa Saçlar

Dalgalı kısa saçlar yüz şekline uygun olursa güzel durur. Kısa Saç şekillendirme fikirleri sayesinde saçlarınız daha güzel ve alımlı olacaktır.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri