Ortadan ikiye ayrık erkek saç modelleri nasıl yapılır? Sorusu son dönemlerde bir hayli popüler olan ayrık saç modeline sahip olmak isteyen erkeklerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Ayrık Saç Modelleri    

Ortadan ikiye ayrık olan saçlar, erkek dünyasının son dönemlerde sıklıkça kullandığı saç modelleri arasında yerini alıyor. Bu saç modelinin bir diğer adı ise, perde saç kesimi olarak biliniyor.

Ortadan Ayrık Saç Modelleri Hangileridir?

Ortadan ayrık saç modelleri birçok farklı şekil ve modelde kullanılıyor. Bu modellerden bazıları ise şunlardır:

  • Uzun ortadan ayrık saç modeli,
  • Dalgalı ortadan ayrık saç modeli,
  • Yanları kısa ortadan ayrık saç modeli,
  • Undercut ayrık saç modeli,
  • Dağınık ortadan ayrık saç modeli,
  • Düz ortadan ayrık saç modeli,
  • Koreli ortadan ayrık saç modeli,
  • Örgü ortadan ayrık saç modeli.

Şeklinde birden fazla saç modeli vardır. Bu modeller kişilerin saç yapısına göre değişiklik gösterebilir. En sık tercih edilen dört saç modeli ise şöyledir,

Ortadan İkiye Ayrık Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?
Ortadan İkiye Ayrık Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Uzun Ortadan Ayrık Saç Modeli

Uzun saça sahip kişilerin uygulayabileceği bu saç modeli oldukça kolay ve kullanışlı bir model olması nedeniyle pek çok erkeğin ilk tercihleri arasında yer alır.

Dalgalı Ortadan Ayrık Saç Modeli

Dalgalı saça sahip olan kişilerin pek çoğunun tercih ettiği bir model olarak ortaya çıkıyor. Dalgalı saç tipine sahip insanların, saçlarına şekil vermesi oldukça zordur. Dalgalı saçlar için yapılması en kolay saç modeli ise ortadan ikiye ayrık modellerdir.

Yanları Kısa Ortadan Ayrık Saç Modeli

Son dönemlerde çok fazla ilgi çeken bir diğer saç modeli de budur. Saçların yan tarafı makine ile alınır ve geriye kalan saçlar ortadan ikiye ayrılarak farkı ve şık bir görüntü oluşturur.

Undercut Ayrık Saç Modeli

Bu saç modeli orta uzunlukta olan saçlar için en kullanışlı modeller arasında yer alır. Saçların yan kısımları, üst kısımlardan kısa tutularak belirgin bir görünüm sağlanır. Ortadan ayrık duran kısım, diğer bölgelerdeki saçlardan daha uzun tutulur.

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Ortadan ikiye ayrık saç modeli yapmak için öncelikle saçlar yıkanarak, nemli kalacak kadar kurtulur. Saçın iki kısmı ayrım yerinden olacak şekilde, bir sağa bir sola olarak ikiye ayrılır. Her saç modelinde aynı olan bu işlem, farklı saç modellerinin yapılmasını da sağlar. Ortadan ikiye tarak yardımıyla ayrılan saçlar, saç şekillendirici ürünler ile şekillendirilir.