Yeşil çamın sultanı olan Türkan Şoray‘ın gerek güzelliğine gerekse makyajına imrenmeyen bayan yoktur sanırım. Ekran başında güzelliği ile bizleri büyülediği gibi makyajı ile de oldukça etkileyici görünmekte. Peki, Türkan Şoray makyajının sırrı nedir? Nasıl yapılır?

Turkan-Soray-Makyaji3

İlerleyen yaşına rağmen görünümünden ödün vermeyen Türkan Şoray‘ın makyajının nasıl yapıldığını sizlere naçizane yazı dizimizle biraz aktaralım. Türkan Şoray makyajı elde edebilmek için, kocaman gözler ve çarpıcı dudaklar ilk hedef olmalıdır. Ee tabi cilde pürüzsüz bir görünümde sağlamak gerekir. Makyajımızın başlangıcında, cilt tonumuzdan bir ton açık olan bir fondöteni cildimize sürelim, ardından yağlı bir görünüm oluşmaması için pudra kullanarak cilde doğallık ve matlık sağlayalım. Pürüzsüz bir cilt elde ettikten sonra, sıra göz makyajında.

Türkan Şoray makyajının kilit noktası da diyebiliriz. Gözlerimizin içerisine beyaz bir göz kalemi çekelim. Gözleri ön plana çıkarmak için beyaz göz kalemi ara görev görerek aydınlık bir bakış sağlayacaktır. Göz üzerine siyah eyeliner kullanarak uzunca bir eyeliner çekelim. Gözaltı içinde, gözün yarısından başlayarak, göz kalemi çekelim. Far uygulaması için ise göz kapağınıza füme renginde bir far uygulamanız yeterli olacaktır. Sıra geldi kirpiklere. Kirpikleriniz seyrek ise daha dolgun bir görünüm oluşturmak için takma kirpik kullanabilirsiniz. Daha fazla hacim veren iyi bir markanın rimeli ile kirpiklerinize birkaç kat rimel uygulaması yapın, şeftali tonlarında bir allığı elmacık kemiklerinize hafifçe yedirin. Son asama ise zarif olduğu kadar gayet dolgulu görünen dudaklar. Ruj kullanmadan önce dudak renginizle aynı tonlarda bir dudak kalemini özellikle dudağınızın üst kısmına yoğun bir şekilde uygulayın. Ardından dudak renginize uygun bir ruju dudaklarınıza yedirin. Pembe ya da kırmızı tonları tercih edebilirsiniz. İşte size Yeşilçam’ın olduğu kadar gönüllerinde sultanı olan Türkan Şoray‘ın makyaj sırrı.

Türkan Şoray Fotoğrafları

Türkan Şoray Makyajı
Türkan Şoray Makyajı
Türkan Şoray Makyajı
Türkan Şoray Makyajı

Türkan Şoray Makyajı Nasıl Yapılır? (Video)