Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda özellikle kilo vermeyi kafasına koymuş bayanlar için en çok yağ yaktıran gıdalardan oluşan bir liste hazırlandı. Bu listeye uymanız durumunda istenmeyen kiloları azaltma da bi nebze yardımı dokunacaktır.

Yeşil Çay

Yeşil çay kuşkusuz sağlık açısından önemli bir sıcak içecektir. Aynı zamanda yeşil çay yağ yakımını hızlandırır ve daha kolay kilo vermenizi sağlar, Araştırmalar neticesinde yeşil çay içenler içmeyen kişilere göre %45 daha yavaş kilo almaktadır. Bundan dolayı her gün mutlaka 1 fincan yeşil çay tüketilmelidir.

Kırmızı biber

İster inanın ister inanmayın ama kırmızı biber de hızlı bir şekilde yağ yaktıran gıdalardan bir tanesi. Özellikle acıyı sevenler bol bol kırmızı biber tüketirse emin olun faydasını görecektir. Kırmızı biber içinde Capsaicin diye metabolizmayı hızlandıran bir madde bulunuyor.  Eğer herhangi bir rahatsızlığınız yoksa kırmızı biberi yemeklerde bolca tercih edebilirsiniz.

C vitamini: “öncelikle kivi”

Herşeyden önce vitaminler elbette ki sağlık açısından çok faydalı olup meyvelerde bol miktarda bulunmaktadır. Ama kilo vermek isteyenler için en önemli C vitamini kaynağı kuşkusuz kividir. Kivi yağ yakmayı hızlandıran bir meyve olup en zengin yağ yaktıran C vitamini kaynağı olarak bilinir. Ortalama olarak 100 gr kivide 400 mg C vitamini bulunur. Buda kivide bulunan C vitaminin elma ve portakaldan daha çok olduğunu anlatıyor. Günlük 1 adet kivi yemeniz durumunda yağ yakımı konusuna ufak katkı sağlamaktadır.

Yağsiz yoğurt

Yoğurtta yağ yaktırıcılara takviye olarak bilinir. Ama burada dikkat edilmesi gereken yoğurdun yağsız olmasıdır. Unutmayın ki biz yağ yakmak istiyoruz, yağları almak değil.  Araştırmalara göre yoğurt yemeyen kişilerin bel bölgelerinde daha çok yağlanma görünüyor.  Ve yoğurt Bolca kalsiyuyum ve protein içerdiginden kiloların sağlıklı bir şekilde verilmesine olanak tanıyor.

Su

Elbette ki su insanoğlunun vazgeçilmez besin kaynağıdır. Su aynı zamanda yüzü de güzelleştirir. Su yağ yakımına yardımcı olan önemli bir alternatif olup günde en az 2.5 Litre su içilmesi durumunda yağlarınızdan kolayca kurtulmanıza yardımcı olur.