Makyaj yaparken yüz şeklinizi yok sayamazsınız. Cilt tonunuza ve yüz şeklinizi göz önünde bulundurarak yaptığınız makyaj seçimleri sizin güzelliğinizi öne çıkarırken bunları yok sayarak yaptığınız bir makyaj ise bütün güzelliğinizin sönük kalmasına ve makyajın içinde kaybolmasına neden olacaktır. Bunun için öncelikle yüz şeklinizi bilmeniz gerekir. Yüz şeklinizi bilmiyorsanız önce bunu öğrenmelisiniz. Yüz şeklinizi öğrenmek için ise, yüzünüzün çevresine küçük noktalar koyun ve yüzünüzün tamamını bu noktalar ile çerçeveleyin. Aynaya baktığınızda zaten yüzünüzün şeklini anlayacaksınızdır.
547717_363362420395423_124060440992290_978250_1794528259_N
Yuvarlak yüzlü bir bayansanız, yüzünüz büyük gözüküyorsa allığınızı yukarıdan aşağıya doğru dikey olarak uygulayabilirsiniz. Bu sayede yüzünüz daha ince ve zarif görünecektir. Bunun dışında yüzünüz ovarlok ise, öncelikle bir gülün ve çıkan elmacık kemiklerinizin üzerine allığınızı uygulayın. Böylelikle çok daha güzel ve hoş bir yüze sahip olacaksınız. Eğer yüzünüz kare biçiminde ise, allığınızı ters C şeklinde sürmelisiniz. Bu allık sürme teknikleri sayesinde yüzünüzün güzelliğini daha çok ön plana çıkartabilir ve yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz.

Allık-Uygulama-450X450

Adsc4B1Zey8
Yüz şekline göre allık sürme teknikleri aslında kendinizi tanımanız ile alakalıdır. Kendi cilt tonunuza uygun allık seçimleri yaparak doğru allık sürme tekniği ile allığınızı yüzünüze uyguladığınızda çok şık ve bakımlı bir görünüme ulaşacaksınız. Ufak detaylar aslında sanıldığından daha büyük fark yaratır. Küçük ışık ve renk oyunları ile yapacağınız bu oynamalar daha güzel ve daha ince bir yüze sahip olmanızı sağlayacaktır. Allıkta da olduğu gibi pek çok makyaj tekniğinde aslında bu tür makyaj teknikleri bulunmaktadır. Öncelikle vücudunuzu ve yüz şeklinizi, ten renginizi bildiğiniz takdirde harika bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Yüz şekline göre allık sürme tekniklerini kendinizde denediğinizde oluşan farka sizde şaşıracaksınız.

Facebook_Face-520X300