2016 Uzun Abiye Modelleri

Özel günlerde ve davetler de genelde abiye elbiseler tercih edilir. Bu abiye modellerin içinde kısa modellerle çok rahat edemeyenler, tarz olarak uzun sevenlerin tercihi uzun abiye modelleri olur. Abiye modeller de uzun modeller oldukça fazla tercih edilir. Talep çok olunca da uzun abiye modellerde çok farklı modeller görebilirsiniz.

Ama modayı takip edenler ve uzun abiye sevenler için, 2016 uzun abiye modelleri başlığı altında bir derleme yaparsak, karşımıza ilk çıkan balık elbiseler olur. Kolsuz, göğüs dekolteli, kalın askılı vücudu sararak etek boyu aşağı doğru bollaşıp, kuyruklu balık modeller en trend olanlar. Bu balık modellerin üst kısmı straplez olan modeller de çok tercih edilmekte. Bu modellerin üst kısımları sade ya da çeşitli taş işlemeli olanları bulunmakta. Sıfır kol, yuvarlak yaka, belden kemer detaylı, etek kısmı kabarık çift katlı, katın üstü tül olan ve derin bacak dekolteli bir model oldukça dikkat çekici.

Yine 2016 uzun abiye modellerinden, üst kısmı straplez kesim olup belde oturan, etek kısmı kabarık olan model de oldukça hoş bir model. İki parça, üst kısmı straplez, alt kısmı bel ve kalça kısmı oturarak vücudu saran kalça da aşağı doğru etek kısmı genişleyen ve kabarık olan model, oldukça kibar. Kapalı modelleri sevenler için, uzun kollu ve yakasıda kapalı, yaka kısmında taş işlemeli çok dar olmayan, arka kısmında hafif kuyruk olan model tercih edilebilir.