Kadınlar, görünüşlerine fazlasıyla dikkat çekmekle beraber; ne şekilde giyinmesi gerektiğini de öğrenerek; bu alanda çaba sarf etmeyi sürekli hale getirmişlerdir. Bu kapsamda kombinler meydana getiren kadınlar; zaman zaman farklı aksesuarlara da yer vererek; önemli ölçüde şıklık niteliklerine sahip olma konusunda düşünceler içerisinde var olmaya başlayarak; bu alanda beklentilerinin karşılanmasını da amaçlamaktadırlar. Kadınların kombinlerinde önemli bir yeri olan saatler de bu aşamada kendilerini gösteren bir seçenek olarak meydana gelmiş ve bu alanda da yeterli konumda adından söz ettirmeye başlamıştır. Kadın saat modelleri farklı markalar ile gündemde yer almakla beraber; bu alanda görüntü sağlama konusunda yeterlilik sağlayacak bir pozisyonda kendini göstermektedir.

Kadın saat modelleri üretiminde yer alan markalar; farklı şekilde dizayn edilmiş modelleri ile sürekli olarak ilgi görmektedir. Bu alanda yeterlilik sağlayan Momentus bayan saat modelleri de en fazla dikkat çeken kol saati firmalarından bir tanesi olmakla beraber; kadınların büyük ilgi gösterdiği seçeneklere de her yıl yer vermektedir. Bununla beraber Bigotti saat modelleri de bu açıdan uygunluk taşıyarak; kadınların kombinlerinde yer alacak modelleri üretmeye başlamış ve adını duyurmuş bir firma olarak ilgi çekici bir pozisyona ulaşmıştır. Bu iki firmanın dışında Slazenger bayan saat konusunda da çalışmalar yaparak; insanların ilgisini çekecek bir seviyede yer almış ve sürekli olarak kadınların beğenisini çekecek modellere de yer vermiştir.

Kadınların görüntüsünde önemli bir yerde bulunan ve bu anlamda da adından söz ettiren kadın saat modelleri, son zamanların en fazla ilgi gören seçeneklerinden bir tanesi olarak da değerlendirilmektedir. Bu aşamada da önemli ölçüde varlık gösteren kadınların saat modelleri, ışıltı sağlama anlamında da başarı sağlayabilmektedir.