Ayakaltı yanması yaygın olan bir sağlık sorunudur. Bu sorun kişi için hayat standartlarını düşürmekte olan bir problem olarak görülür. Ayakaltı yanması sorunun birçok nedeni bulunmaktadır. En bilindik neden ise diyabet hastalığıdır. Şeker hastası olan kişilerde ayakaltı yanması çok görülür. Kansızlık sorunu olan hastalarda uzun süre ayakta kaldıktan sonra ayaklarında önce bir titreme daha sonra ise ayakaltında yanma hissi hissederler buna da kansızlık neden olmaktadır.

Vitamin eksikliği yaşayan hastalarda da ayakaltı yanma sorunu görülür. Peki, ayakaltı yanmasına ne iyi gelir.
İlk başta sizlere bitkisel tavsiyelerde bulunmak isterim. Çünkü bitkisel ilaçlar her zaman daha kesin sonuçlar sunmaktadır. Bir kaba önce nane, biberiye, ve lavanta yağı damlatın ve hazırlanan bu karışıma ayağınızı yarım saatlik bir süre zarfı boyunca beklettin. Bu iyi çözüm olacaktır. Hindistan da yetişmekte olan hint yağı ile ayaklarınıza masaj yapmanızda iyi olur.

Bir yemek kaşığı alıç bitkisini bir kap suya damlatın ve bu suyla ayaklarınızı her akşam yıkayın. Ayakaltı yanması problemine karşı iyi çözüm sunacaktır. Meyve tüketiminde bulunun. Vitamin eksikliği ayakaltı yanmasına neden olan bir etmendi. Vitamin eksikliğine karşı meyve yemeniz iyi olur. Sirkeli su hazırlayıp ayaklarınızı bu suda yıkadığınızda sizlere iyi gelecektir. Soğuk su takviyesi de yanan ayaklara iyi bir çözümdür. Ayak yanması sorununuz eğer ciddi bir seviyede ise ilaç tedavisinde bulunmanız iyi olur.