Kötü kokuların en büyük sebebi, bakterilerin terinizi yiyip kötü kokan bir asit üretmesidir. Bu kötü kokan asitten kurtulmanın yollarını sizler için araştırdık.

Tuzlu su

Tuz, nemi azalttığı için bakterilerin yaşamasını imkansız kılar. Günde 20 dakika olmak üzere 2 hafta tuzlu suda bekletirseniz ayak kokusundan kurtulabilirsiniz.

Sirkeli su

Sirke bakteri öldürücüdür. Ayağınızdaki bakterileri sirkeli su banyosu ile öldürebilirsiniz. Tuz gibi sirkeli su da cildi kurutur ve bakterilerin yaşamasını engeller. Haftada 1 kez 30 dakika sirkeli suda bekleterek yaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Siyah Çay

Her gün tükettiğimiz çay antibiyotik özelliği ile de bilinmektedir. Bakterileri öldürücü özelliği bulunmaktadır. Çay gözenekleri kapatarak terlemeyi azaltır. Soğuk suyun içine 2 poşet çay koyup, ayaklarınıza haftada 1 gün 30 dakika olmak üzere bekletin.

Mısır Nişastası

Pahalı pudra almanıza gerek kalmıyor. Terlemeyi engellemek için ayakkabınızın içine mısır nişastası serpebilirsiniz.

Pamuklu Çorap

Ayak kokusundan kurtulmanın en önemli adımlarından birisi kesinlikle pamuklu çorap giyilmesidir. Pamuklu çorap ayağınızın hava almasını sağlayacaktır. Böylece ter ve koku önlenecektir.